Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv! Vettem egy autót és a...

B.Jo. kérdése:

Üdv! Vettem egy autót és a kormányablakban kiderült hogy adótartozás van rajta. Járt már így valaki?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy a tartozás rendezve van csak nincs töröltetve. Én mint leendő új tulajdonos elmentem a navhoz ahol szinte szóba sem álltak velem, végül nagy vergődéssel meg tudtam mutatni a befizetett csekket.ez pénteken történt,azt mondta ott az ügyintéző, hogy kedden azaz ma már át tudom íratni az autót. Ma ismét elmentem a kormányablakba ahol ugyan az a felállás, hogy még mindig tartozás van. mit tudok tenni?

2017. jan. 17. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A befizetési csekket fénymásold le, és a kormányablaknál add le, csatolják oda a saját ügyiratukhoz, akkor ott majd ők is látják, ill. bizonyított, hogy rendezve van.
2017. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mutattam a csekket,de azt mondta nem tud a csekkel mit csinálni míg a gép jelzi neki a tartozást,az egészben az a legjobb hogy holnap lejár a határidő,így is kapok büntetést? Így már holnapután nem is mehetek az autóval?
2017. jan. 17. 17:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha az adóhivatal lefoglalta az autót, akkor addig, amíg a tartozás nem térül meg teljes mértékben, nem oldja azt fel.


Ha a tartozás tényleg rendezve van, akkor az autó feloldásra kerül, és a NAV megküldi ezt az iratot az okmányirodának.


Mivel nem Te vagy az adós, akinek a tartozása miatt foglalásra került az autó, ezért jogos, hogy nem tájékoztat másnak az ügyében az adóhivatal.


A "volt" tulajjal kell felvenni a kapcsolatot, hogy intézkedjen, ha tényleg befizette a tartozását.

A kormányhivatalban hiába mutogatsz befizetési csekket, a NAV írásbeli kérése nélkül nem oldják fel az autót.


Egyébként biztos, hogy kifizette a tartozását?

2017. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Biztos hogy ki van fizetve mert nálam van a csekk

Állítólag a NAV elküldte a feloldást a hivatalnak azt mondták a NAV-nál hogy ma már át tudom íratni az autót de nem sikerült

2017. jan. 17. 18:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem csekket kell bemutatni, hanem az adósságkezelő cég (bank) által kiállított igazolást, hogy nincs követelése. Ezzel már a kormányablaknál is feloldják a dolgot. Én is így vettem egy korábbi kocsit, hogy az átíratásnál derült ki pont ugyanez. Felhívtam az eladót, intézte a papírt, és az okmányirodában megcsináltak mindent.
2017. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A NAV követelte de nekem nem adtak ki semmilyen igazolást az eladó meg 4-5havonta jár haza németböl. Ilyenkor mit tudok tenni?
2017. jan. 17. 19:22
 7/11 A kérdező kommentje:
NAV hátralékkezelési osztály 2-vel hogy tudom felvenni a kapcsolatot?
2017. jan. 17. 20:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Lakhelyed szerinti Kirendeltséget keresd meg az alábbi linken, és azon belül a Hátralék kezelési Osztályt. Ha meg találtad, először telefonon hívd fel őket, és kérdezz rá, hogy időpontot kell-e kérned, vagy bármikor mehetsz hozzájuk.


[link]

2017. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kaptam egy jegyzőkönyvet hogy tiszta az autó de még így se lehet íratni mert az okmányirodának is fel kell oldani a tiltást

Elkuldtem faxon holnap érdeklődöm tánha jutok már valamire

2017. jan. 18. 16:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Tehát akkor sínen van a dolog, csak az ügyintézési határidő kicsit hosszú... :)
2017. jan. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!