Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van-e ma Magyarországon olyan...

Van-e ma Magyarországon olyan lehetőség, hogy a munkahelyi tb mellé én saját magam is fizessek tb-t mint azok, akik magunknak teszik?

Figyelt kérdés
És ha van, akkor jár-e előnyökkel az egészségügyi ellátásoknál?
2010. máj. 24. 19:41
 1/6 anonim válasza:
Ha TB-nek fizetsz, akkor az olyan mintha egy feneketlen kútba dobnád a pénzt. A nagyobb befizetett összegért nem kapsz jobb ellátást. Ha ezt szeretnéd, akkor inkább lépj egy önkéntes nyugdíjpénztárba és egészségpénztárba. Az ide fizetett összegeket a saját számládon tartják nyílván, kamatozik és örökölhető is ellentétben a TB-nek fizetett összegekkel. Mindkettő után 30%-os adójóváírás is jár és egészségpénztárra sokminden elszámolható. Ha érdekel részletesen is a téma, akkor privát üzenetben szívesen segítek.
2010. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de akkor ha jól értem van rá lehetőség, csak teljesen felesleges? Én ezt valahogy úgy képzelem, hogy ha van egy jövedelmem, ami után adózok, akkor én hiába akarok többet adózni, azt végül is nem lehet.Nem?

A kérdés azért merült fel, mert egyik kolléganőm ezt mesélte, hogy neki az Édesapja is fizeti a tb-jét, mondván, ha baj történik vele, akkor mindenre jusson keret.Hiába állítottuk, hogy ez nem lehetséges, kötötte az ebet a karóhoz.Gondoltam utána nézek, de sehol nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel.

2010. máj. 24. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Az APEH nem vizsgálja a jogosultsági viszonyt csak "szükség" esetén.

Tehát ha az édesapuka kitölt egy bejelentőt, az APEH önbevallónak minősíti és határoz arról, hogy fizetnie kell, kiküldi a csekket. Az, hogy mellett a munkáltató is bejelenti és megfizeti, senkit nem érdekel. Nekem van egy ismerősöm, akinek van olyan hónapja, mikor HÁROMSZOROSAN volt biztosított. Nem kis utánajárás volt rendezni ezeket a hónapokat...

2010. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A rendezés pontosan mit jelent? Bocsánat az értetlenségemért, csak a beszélgetés alatt is olyan tudatlannak éreztem magam....
2010. máj. 24. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:

De, vizsgálja a TB jogosultságot az APEH.

Ha valaki bejelentkezik TB fizetésre, mert nincs biztosítási jogviszonya, akkor biztosítási jogviszony keletkezésekor az APEH törlő határozatot küld a járulék fizetési kötelezettségről a munkáltató/kifizető bejelentése alapján. Tavaly még ezt nem a munkáltatói bejelentés alapján küldte, hanem a magánszemélynek kellett bejelentenie a változásbejelentőn, hogy biztosítási jogviszonya keletkezett. Ha több biztosítási jogviszonya van, az nem jelenti azt, hogy csak egyben kell megfizetnie a TB járulékot. Mindegyik jogviszonya alapján vonnak tőle, plussz fizetnek utánna.

A bejelentő kitöltésével és beküldésével nem minősíti önbevallónak az APEH. (az arra vonatkozik, ha olyan jövedelme van, amiből saját magának kell megállapítania, bevallania és megfizetnie a járulékot)

Lehetsz többszörösen biztosított (pl több munkahelyed van, vagy van vállalkozásod, amiből jövedelmet veszel ki), de ezzel nem vagy jogosult többlet szolgáltatásokra.

A kolléganőd édesapja valószínűleg nem a havi 4950 forintot fizeti az APEHnek, hanem valamelyik egészségpénztárnak fizet. Ott lehet olyat választani, hogy adnak táppénz kiegészítést, fedeznek plussz szolgáltatásokat (pl.különszoba), stb.

2010. máj. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

A kolléganő Édesapja véleményem szerint semmit nem fizet, csak ezt így elmondani hozzá nem értő embereknek menő dolog volt.Én inkább egyszerűnek mondom!

Még egyszer köszönöm a válaszokat, ennyivel is többet tudok ezekről a dolgokról! :)

2010. máj. 25. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!