Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA havi utalás jó így?

KATA havi utalás jó így?

Figyelt kérdés
Júliusit elutaltam, számlaszám megvan, közleménybe adószám. Utalnám az Augusztusit, semmin nem kell változtatni? Ugyanaz a számlaszám, közlemény, és nem kell jelezni, hogy ez másik hónap? Jól tudom? (igen persze, könyvelőt kérdezzem meg, de nem piszkálnám ilyen aprósággal, ha nem muszáj)

2017. szept. 11. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól tudod. Általános utalási szabály, hogy adószám elég

ebben az esetben.

2017. szept. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké, elutaltam, köszi.

Ha jól értem, akkor úgy van, hogy amit a bizonyos 30-31 napban fizetsz be, az az adott hónapra vonatkozik? tehát pl. most nem is tudnám még befizetni a szeptemberit, csak pár nappal később, amikor az augusztusit már nem lehet?

2017. szept. 11. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. Van egy vezetett számlád a NAV-nál, amin nézik, hogy ha 7 hónapja vagy KATA-s, akkor hét hónapnyi legyen rajta befizetve, ha 12 hónapja, akkor 12 havi. Persze az adott havi mindig legyen rajta köv. hónap 12-éig (bár pár nap késésért nem szólnak), de ha elutalsz két havit és köv. hónapban semennyit, az ugyanaz.
2017. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Állíts be egy automatikus utalást, és onnantól nem kell vele vacakolni minden hónapban.
2017. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!