Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Apeh alkalmazott vállalhat...

Apeh alkalmazott vállalhat otthon privát könyvelést?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy nem, de nem vagyok benne biztos.

Ha tényleg nem szabad és az Apehnál kiderül, van valamilyen szankciója (elbocsátás, stb.)? Egyáltalán bejelentheti valahol, ha valaki rosszat akar nekem?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 21. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha bármiféle tiltás van az ilyen esetekre, annak benne kell lennie a munkaszerződésedben az érte járó szankcióval együtt. Nézd meg!
2010. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még nem dolgozom ott, nincs miben megnéznem. :-)
2010. jún. 21. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet közalkalmazottaknak még egy állást vállalnia!

Ileggálisan lehet csak, ha lebuksz akkor ugrik az állás!

Biztos lesz valami szankciója ha kiderűl, hogy van még egy állásod.

Persze, hogy bejelentheti rosszakarok mindig lesznek.

2010. jún. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy közalkalmazottaknak nem lehet másodállásuk. Én gimnáziumban tanítok közalkalmazottként, és mellette vállalkozóival nyelviskolában. Rengetegen csinálják ezt, és teljesen legális.
2010. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de hogy apehkosnak nem lehet vállani az biztos
2010. jún. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az sem mindegy, milyen munkakört akarsz betölteni az Apehnál. Ott is van rengeteg adminisztratív munka, nem csak revizorokból áll az adóhivatal. Kétlem, hogy mindegyik kizárná a másodállás lehetőségét.
2010. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Látom, Ti sem vagytok egy véleményen :-). Én azt hallottam - csak az a baj, hogy nem garantált forrásból -, hogy könyvelés, adótanácsadást nem lehet vállalni, persze takarítani, tanítani és egyéb munkát gond nélkül engednek.

Vajon hol tudnék ennek úgy utánaérdeklődni, hogy ne legyen hatással a munkavállalásomra (ha értitek :-) )?

2010. jún. 22. 05:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem vállalhat. Van szankciója (kirúgnak)

Az APEHosokra, rendőrökre kicsit más szabályok vonatkoznak a privát munka vállalásnál, mint a tanárokra, önkormányzati alkalmazottakra. A főállásuk jellege miatt.

Ha valaki rosszat akar neked, egyszerűen bejelenti akár névtelenül is bármelyik APEHhoz, vizsgálatot indítanak ellened, és ha bebizonyosodik, hogy könyveltél vállalkozásnak, vállalkozónak téged kirúgnak, őt meg jó eséllyel ellenőrzés alá vonják. De még bejelentés sem kell, véletlenül is kibukhat.

2010. jún. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jún. 22. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!