Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van akkor, ha nem tudom...

Mi van akkor, ha nem tudom időben igazolni a lakáshitel törlesztési felhasználást a Fundamentának a bank hibája miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lejárt a Fundamenta lakáskasszám, melynek a teljes összege be lett forgatva a lakáshitelembe. Habár a Fundamenta eleve a bank hitelszámlájára utalta ki ezt az összeget, mégis kérték tőlem annak az igazolását, hogy a pénz valóban erre lett felhasználva. (?)


A legutolsó levelük a Fundamenta jogászától érkezett, miszerint 15 napom van arra, hogy vagy az igazolást beadjam vagy a teljes állami támogatást visszafizessem.


A banknál természetesen az igazolást kikértem, azonban mint ma kiderült, ezt valami hiba folytán nem rögzítették vagyis még csak ezután kezdik el kiállítani, ami ki tudja mennyi idő lesz még, így már túlcsúsztam a 15-ik napon, amikor már elvileg a NAV felé kerül végrehajtásra az ügy.


Ilyenkor mi a teendő?


Van esély még arra, hogy a 15 napon túl, utólag igazoljam, hogy a felhasználás megtörtént? Volt már valakinek hasonló esete?


Szeretném elkerülni, hogy az állami támogatást vissza kelljen fizetni (ugyanis eleve nem én kaptam meg, hanem a hitelszámlára küldték) és legrosszabb esetben csak a végrehajtási stb. díjakat fizessem meg.


Köszi előre is a válaszokat!



2019. szept. 17. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Be fogjuk hajtani rajtad
2019. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor jár le a 15 nap? A bankod nem tud méltányosságból azonnal igazolást kiállítani? Végül is az ő hibájuk, ha jól értem.
2019. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hétfőn... Nem valószínű sajnos.
2019. szept. 18. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
De kérted? Vezetőt hívtál oda? Nagy, központi fiókba mentél be? Fundamentát értesítetted helyzetedről? Lakáscél igazolására szoktak hagyni sok időt, hogyhogy te határidő előtti napokban értesülsz a bajról? Utána kéne ennek menni, nehogy már egy ügyintézői hibából kelljen százezreket bukni. Még van 3 napod, pörögj rá, ha kell, száz csatornán.
2019. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ.


Annak aki hasonló cipőben járna: a csúszás ellenére is elfogadták. :)

2019. nov. 9. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!