Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendőm egészségpénztári...

Mi a teendőm egészségpénztári visszatérítés előtt?

Figyelt kérdés

Számláim nincsenek, amiket beküldtem volna vagy be kéne még küldeni, csak annyi, hogy havonta fizetem a minimális összeget, és gyógyszertárban vásárolgatok vele.


Havi 2000 Ft-ot utalok havonta az EP számlámra, akkor 1840 Ft íródik jóvá.


Kell valami kérelmet vagy formadokumentumot beküldeni, hogy írják jóvá a visszatérítést, vagy adóbevallásba mit írjak?


Mennyi pénzt várhatok vissza?


Köszönöm


2020. febr. 26. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A befizetett pénz 20%-át.

12*2000=24000, ennek a 20%-a 4800Ft. Amiből nálad 1920 forint elmegy a költségekre.

Ennyi pénzért én nem szórakoznék az egészségpénztárral.


Mivel már a NAV csinálja a magánszemélyek SZJA bevallását így nekem tavaly automatikusan beleírták. Ügyfélkapun csak leokéztam.


Ha magad töltöd ki, akkor a 132. sorba kell beírni mennyit fizettél be tavaly (erről a pénztár küld neked igazolás, azt a számot kell beírni, ami azon van)

133. sorba kell, ha csináltál a pénztárban lekötést.


137. sorba meg a pénztár adatait kell beírni.

2020. febr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában nem kell semmit intézni. Az ep megküldi neked is az igazolást és a navnak is. Arra kell figyelni, hogy amikor átnézed az adóbevallásodat, akkor számszerűen benne legyen az ep adójóváírás.
2020. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is megcsinálta tavaly jól. De ennyiért minek szórakozni ezzel??

Én berakom az éves max összeget, azzal 100 ezer feletti a nyereség, úgy van értelme. De évi 2000 forintért minek???

2020. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!