Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ha nincs gyerekem,...

Szerintetek ha nincs gyerekem, és nem is akarok örököst akkor van értelme lakást venni? Mit kezdjek az örökségemmel?

Figyelt kérdés

Örököltem egy kis pénzt(15 millió forintot) viszont ez Budapesten ahol élek édes kevés kp hogy hitel nélkül kapjak egy lakást ami befektetésnek jó lenne..Albérletben élek jelenleg,a fizetésem elégséges olyan szempontból,hogy az albérlet fentartása mellett fentartok egy középkategóriás kocsit,meg normális ruhákat meg kaját veszek,ez ugye adva van,viszont felélni a hétköznapokban nem szeretném mert extra igényeim nincsenek,szerintetek mit kezdjek ezzel?

Hitelbe nem akarok bonyolódni és úgy lakásba fektetni,mert ha törlesztem akkor ugyanott vagyok majdnem mint az albérlettel,arra nincs elég pénzem hogy ezt az összeget hónapról hónapra èrdemben növeljem,és valszeg több örökségem sem lesz hacsak nem jelentkezik valami ismeretlen Hufnágel Pisti a semmiből..Vegyek esetleg egy-két garázst és adjam ki?Vagy mihez kezdjek vele?Ahhoz elég fiatal vagyok hogy elnyaraljam meg elszórjam...

30/F



2020. márc. 17. 20:14
 1/10 anonim válasza:
75%
Tömblakások alatt lévő garázsra gondolsz, amit át lehet alakítani irodává vagy akármilyen üzletté? Szerintem nem rossz ötlet. Viszont most várnék az ilyen volumenű beruházással, amíg ez a koronás hiszti elmegy.
2020. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Vegyel egy nyaralót es erezd magad jol nyaron, minden nyaron.
2020. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%
Ennyi penzbol mar tudsz annyi lottószelvényt venni, amivel egesz nagy eselyed lenne megnyerni a telitalalatot.
2020. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy kis garzonhoz nem sokat kell már hozzá tenni ha nem csak a Rózsadombban gondolkozol. Ha most rögtön nem is találsz, rakd be bankba. Évente az a 350-400eFt is pénz, amit leadózva hoz. Aztán előbb-utóbb lesz olyan ingatlan, amit meg tudsz venni. De a garázs sem rossz ötlet.

Nekem sincs gyerekem és válószínű nekem se lesz. De inkább lakok erre a jó pár évtizedre a saját lakásomban és elköltöm másra azt a havi 100e-t, amit valakinek odaadnék minden hónapban, csak hogy megengedje hogy a lakásában lakjak.

37/F

2020. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2#

Van pénzem arra hogy minden nyáron nyaralgassak,egy nyaraló nem hoz normális pénzt,olyan helyen ahol turista is van rendesen ott megfizethetetlen,ráadásul amortizálódik télen ha nincs gondoskodva róla,nekem meg nincs időm mászkálni...

Olyasmi dolog van amiből valamit tudnék profitálni,azért is gondoltam a garázsra,vagy ahogy mondták apránként ha megpótolom hátha összejön egy Pesti garzon amit kiadhatok..

2020. márc. 17. 22:40
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyasmi dolog kéne*
2020. márc. 17. 22:41
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Amint a koronahiszti lemegy vársz kb 2-3 hónapot és akár a feléből kapsz értelmes lakást akár Budapesten.
2020. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha egy hitellel megvett lakásnál ugyanannyi a havi részlet, mint az albérleted (ezt egyébként kétlem, mert ha pl 10M hitellel számolunk és 25M Ft lakás árral, akkor egészen biztos, hogy alacsonyabb a részlet, mint a jelenlegi bérleti díjad), akkor egyértelműen a hitellel vett lakás a nyerő, mert a hitel egy idő után megszűnik, míg az albérleti díj örök. Később egy tehermentes bp-i lakás nagy érték, amikor már nem biztos, hogy ki tudod gazdálkodni a bérleti díjat.

Akár abban is gondolkozhatsz, hogy megveszed hitellel a lakást és azonnal kiadod, így a részleteket a bérlővel fizetteted. Ez hosszú távon több, biztosabb hozam, mint bankban tartani.

Amíg kitalálod, mi legyen, vehetsz államkötvényt is (MÁP PLUSZ), annak most még mindig elég jó a hozama.

2020. márc. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Laylah ***** válasza:
90%
Én a helyedben megvenném hitelre a lakást és kiadnám azonnal. Amennyi bérleti díjat behoz, abból fizeted a hitel törlesztőjét és talán még marad is egy kevés, attól függ, milyen feltételekkel vetted fel. Vagy beköltözhetsz oda te magad is, és amit eddig az albira fizettél, most a törlesztésre fogod. Nem teljesen mindegy, kinek fizetsz kb. ugyanakkora összeget? Ráadásul ott már a saját lakásodban élnél, ahonnan nem rakhat ki a tulaj.
2020. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Lehet jól keresel, de nyugdíjad már neked sem lesz 40 év múlva és simán lehet hogy elélsz 90-100 éves korodig is. Vagy mondjuk ha van 500 nettód, akkor lesz arra 150 nyugdíjad. (Nem írtad hogy lenne saját magad által félretett pénzed, megtakarításod, vagyonod, tehát gondolom most úgy éled az életet, hogy kb el is költöd a fizetésedet, hiába sok.)


Vegyél egy lakást, akkor legalább hajléktalan nem leszel biztosan, ha valaha megszűnik a jövedelemforrásod. Jól írták, nézd meg hogy mennyi hitelt tudnál felvenni úgy, hogy ugyanannyit fizess a törlesztőbe, mint most albérleti díjra fizetsz.

2020. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!