Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy ház árához az otp 30%...

Ha egy ház árához az otp 30% önerőt kér a 20% helyett, akkor más banknál megpróbálhatom még, hátha neki elég a 20%, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Az otp ingatlan-ban van hirdetve egy ház. Beszéltem az eladóval is, az otp ingatlanossal is, meg már a hitelezővel is, és a hitelező azt mondta, hogy 30% önerő kell. Először arra gyanakodtam, hogy nem ér annyit az ingatlan, mint a vételár (pedig így is alkudtam 8%-ot) de az otp ingatlan ponton is van hitelkalkulátor, és ott a meghirdetett vételárral számol, és akkor is 30%-ra jön ki. Szóval ennyit kér a bank.

Amúgy én a K&H banknál vagyok, kérdeztem az otp ingatlanost, hogy ettől függetlenül vehetek-e fel a saját bankomtól hitelt, vagy muszáj az otp-től. Azt mondta, hogy tulajdonképpen nem muszáj, de így sokkal egyszerűbb, más felől meg ha a saját bankomtól szeretnék hitelt kérni, akkor az sokkal hosszabb idő, bonyolultabb, stb.

Mondjuk ugye a jelenlegi tulajdonosnak szerződése van az otp ingatlannal, nem tudom, hogy mi történne, ha kijelentem, hogy én már pedig a K&H-tól akarok hitelt kérni.

De csak akkor, ha nekik elég a 20%.

Ki tudnánk fizetni a 30%-ot is, de költeni kellene a házra, jó állapotban van amúgy, de azért költeni kellene. És ha 30%-ot kellene költeni, akkor nem tudnánk mindent megcsinálni, amit kellene.

Meg amúgy is, a K&H sokkal jobb feltételekkel ad hitelt, mint az OTP.



2020. máj. 28. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod.
2020. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A hitel feltételei a kulcs. Ha a K&H jobb feltételekkel adja, mint az OTP, mindenképpen ott venném fel.
2020. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 20% egy törvényi minimum, de jellemzően többet kérnek ettől.

Megpróbálni meg lehet, mert nem vesztesz vele semmit, de elég jó esély van rá, hogy nem fognak jobb feltételekkel adni.

Az OTP a legnagyobb ebben az országban, és a legengedékenyebb. Ez saját tapasztalatom.

Engem 2 bank (K&H, Raiffeisen) egy az egyben elutasított, az OTP elsőre megadta.

Ha a ház nem tökéletes, nem új építésű, és vidéken van, vagy külterületen, akkor többet kérnek, mint 20%.

Nehezebb lenne nekik megszabadulni tőle, ha te nem fizetnéd.

Most meg különösen, ez egy olyan időszak, amilyennel még soha nem találkoztunk, szerintem érthető, hogy próbálják bebiztosítani magukat. Évek óta pusmognak egy újabb válságról, tessék, már elég sokan el is veszítették az állásukat. Most úgy néz ki, hogy szép lassan megpróbálunk visszaállni a normál életünkre, de azt is előrevetítik, hogy az egész újra és újra megtörténik, hullámokban.

Egy banknak hosszú távra kell terveznie, egy hitelt is szerintem átlag 20 évre vesz fel az ember, ha lakáshitelről van szó persze.

Most nem lehet arra apellálni, hogy fellendülőben a gazdaság. Mi van, ha te is elveszíted az állásod, és nem fogod tudni fizetni a hitelt? A lakásárak január óta csökkennek, előtte meg irreálisan magasak voltak. Talán ahova most eljutottak, az a normál szint. Ha még tovább csökkenne, akkor azon a 80% áron lehetne eladni, amit a bank egy az egyben hitelezne neked, márpedig akkor egy fillér haszna sem lenne rajta, sőt veszítene. Na ezt nem fogják bevállalni, mert a bank nem jótékonysági intézmény, hanem kőkeményen profit-orientált.

Egyelőre annyit tegyél meg, hogy 1-2 szimpatikus bankot telefonon felhívsz, hogy náluk mi a jellemző. Persze azt fogják mondani, hogy konkrét ügyek eltérhetnek egymástól, de talán a %-okra tudnak valami kézzelfoghatót mondani. Én továbbra is azt gondolom, hogy egyik sem fog jobb ajánlatot adni.

2020. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Felhívtam a K&H-t, azt mondta, hogy ez a térség a magasabb kockázatú területekhez tartozik, így nem tudja azt garantálni, hogy a 20% elegendő.

Szóval felhívhatok én még ezer bankot is, valószínű, hogy mindegyik ezt fogja mondani.

2020. máj. 28. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is így látom, de azért még egy kísérletet tegyél holnap, hogy teljesen megnyugodj.

Utaltam én is a helyre, bár nem így fogalmaztam, hogy térség.

De az 1000%, hogy mondjuk egy Salgótarján vagy egy Ózd kevésbé vonzó még egy banknak is, mint mondjuk Szentendre.

2020. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erstenél is megpróbálhatod. Habár én is OTP-nél veszem fel jelenleg, nekem is az a tapasztalatom, hogy ők sokkal rugalmasabbak, mint máshol, ha drágább is. Nekem azt mondták hogy Pesten ahol 20% elengendő, de más térségben ez sajnos változhat

Az ügyintéző pont a héten mondta, hogy most volt egy lakás hitel, ami 3 hét alatt zajlott le. Ehhez képest az Erstenél már 2-3 hónapot mondtak alapból a jelenlegi helyzet miatt...

2020. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!