Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a Renault /...

Arb141 kérdése:

Mi a véleményetek a Renault / Dacia "mesterhármas" finanszírozásáról?

Figyelt kérdés

A jelenlegi 18 éves autóm motorja komplett felújításra szorul, több helyen olajszivárgás van és a motorolajat is erősen fogyasztja.

A felújítás persze az egész autó értékének a másfélszerese, maga az autó nem egy bontószökevény működik benne minden, klíma stb...

Viszont egyúttal váltani szeretnék dízel motorról benzinesre, mert már nem kell a munkahelyemre 2x30 kilométert ingáznom.

Nem tudom eldönteni, hogy a keretösszegemből (2 millió ft) egy 8-9 éves használtautót vegyek, vagy egy új közepesen felszerelt Dacia Logan-t erre a maradványértékes líztingre.



2020. jún. 10. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Inkább vennék egy Polo-t, Golf-ot
2020. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs pénzed kifizetni egy Dacia Logant, akkor ne új autót vegyél, hanem használtat (5-10 éves hasonló kis benzinesek között nézelődnék a helyedben). Az, hogy eddig nem tudtál összeszedni rá 3 milliót, azt jelenti, hogy anyagilag nem teheted meg.
2020. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan vedd meg a Daciát, én is lízingeltem az enyémet, bár az kombi. Én befizettem másfél milliót, és kettőt meg a bank fizetett. 3 év alatt letörlesztettem. Annyira kicsik a kamatok, hogy nyugodtan bele lehet vágni.

A használtra megint csak költenél, 8-9 év alatt azért elöregszenek dolgok. Ez meg új, érzésre is más lesz, még ha Dacia, akkor is. Teljesen jó autó egyébként.

2020. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél egy új Corsa-t, én ezt tettem, és nem bántam meg. Best felszereltség mellett 800 ezer körüli önerővel valami 50 ezer hiteltörlesztő jött ki 6 évig. De egy új Clioval sem jársz rosszul.


Használt autót főleg a mostani magyar piacon tuti, hogy nem vennék, max a carnextnél/carera-nál, de ott pedig a finanszírozás a drága.

2020. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!