Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladtuk a házunkat. A számlánk...

Eladtuk a házunkat. A számlánkra került egy nagyobb összeg, amiből sajnos mindenképp készpénzben kellene kb 4 millió Ft. Hogyan tudnám kijátszani azt, hogy ne húzzanak le a bankok nagyon, ha ennyi készpénzt vennék le?

Figyelt kérdés

Elvileg az OTP Jump csomagban (amiben én is benne vagyok) 28 éves korig összegtől függetlenül vmi 1000 valamennyi ft-ért lehetne levenni pénzt a fiókban... a probléma csak ott van, hogy éppen most töltöttem be a 28-at...


Hallottam olyanról is, hogy diszkont államkincstárjegyet kell venni és azt csak forintra váltani, akkor elvileg nincs ilyen tetemes költség. Erről, vagy más módszerrül tudtok-e valamit?



2021. jan. 13. 22:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
47%
Én nem gondolnám, hogy van kiskapu. Okosak a bankok. ATM-ben tudtommal ennyi pénzt nem lehet levenni, egész egyszerűen mert ki sem tudná adni. Nézd át a folyó számla szerződésed hogy mire hivatkozik, vagy menj be az OTP-be és kérdezd meg mit tudnak javasolni.
2021. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, alapvetően nem banki megoldásban gondolkodtam, mert rajtuk keresztül nem is lehet őket kijátszani.


Hanem ilyenekre, amit pl a kiszámoló blogon olvastam, hogy kaszinóban zsetont kell váltani kártyával, majd kp-ban visszaváltani a zsetont. (Csak nem tudom, hogy ez tényleg működik-e.. sosem voltam kaszinóban.. másért nem is mennék..)


Illetve államkincstárjegyre való váltásnál elvileg van erre lehetőség.. csak nem nézik jó szemmel, esetleg, ha hamarosan lejárót vesz az ember, akkor "elegáns" kivenni kp-ban. Viszont ilyet sem csináltam és az érdekelne, hogy van-e olyan, aki ezek valamelyikét csinálta... vagy tud-e más biztos módszert.

2021. jan. 13. 22:36
 3/29 anonim ***** válasza:
50%

Ha van türelmed akkor kilehet szedni a pénzt ingyen, de ez időbe kerül.

Pl Lid.l áruházban veszel 2db 15.000Ft kabátot majd másnap visszaviszed méretprobléma miatt így visszaadják a pénzt. Online rendelsz cipőt beviszed az üzletben ott is választhatsz, hogy kártyára vagy pénzt kérsz. Kell hozzá egy csapat 4-5 ember és több üzletet végigjátszani. Tudnod kell hol veszik vissza pénzért és hol adnak kupont.


Automatából havi 150.000Ft tudsz felvenni ingyenesen mellé ha van revolult +75.000Ft lehet felvenni

esetleg hasonló kártyák regisztrálásával is lehet még ingyenes pénzfelvételt szerezni


1 éve kb én havi 225.0000Ft vettem fel így kiszedtem a bankból a pénzem felét

2021. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Az első módszer az nem rossz, csak 4 misi esetén nagyon macerás. Kisebb összeg esetén viszont jól jöhet.


a 2. összeg az alap, igen, csak 4 misi esetén ez is húzos.. főleg ha hamar kellene a pénz. Egyébként van revolut is, bár oda nagyobb összeget amúgy sem szívesen tennék, mert hallom, hogy szívesen zárolják a számlákat és hónapokig nem lehet hozzáférni meg bekérik még a lábaink szőreinek a számát is, hogy mutassuk be, hogy honnan van az összeg. Szóval a revolut elvileg inkább csak külföldi nyaralásokon jó, hogy a bankok a valuta váltással ne húzzanak le.. meg alapvetően mindennapi vásárlásokra.


Amúgy köszi az értelmes választ!

2021. jan. 13. 22:58
 5/29 anonim ***** válasza:
50%

#21

Bármilyen hihetetlen visszaadják a pénzt. Terminálon keresztül akár bankkártyára is tudnak rátölteni a cipőboltban.



revolut esetén gondolom itt is kb 2000 euró felett néznek utána honnét is van a pénz. Pénzmosás gyanú...



Igazából laptop vagy TV amivel gyorsan lehetne kiszedni, de ezeket a boltokat nem ismerem.

2021. jan. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

26


[link]

te biztos okosabb vagy, mint a kiszámoló blog-ot vezető képzett közgazdász.


Igenis ki lehet játszani, a kérdés az lett volna, hogy PONTOSAN hogyan.


Aki csinált már ilyet, az pontosan mit tett. Melyik oldalon lehet megtekinteni a lejáró kincstárjegyeket? Van-e vmi amire figyelni kell? Stb stb..


Csak azért, mert nem tudod kirakni a rubik kockát, ne állítsd már, hogy akkor senki sem tudja.. A kérdés az volt, hogy aki tudja, mert már csinálta, az PONTOSAN hogyan csinálta..

2021. jan. 13. 23:22
 7/29 anonim ***** válasza:
22%
ATMből 4 nap alatt fel tudod venni, és a kpfelvétel díja általában maximalizálva van. Nem ismerem a díjcsomagod, így nem tudom mennyiben. De a 4 misihez képest aprópénz. Mondjuk a 28 ezer is.
2021. jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Fel tudom venni egy nap alatt is, ha bemegyek a bankfiókba, nem ezzel van a probléma, hanem a magas díjjal.


Lehet ilyet mondani, hogy a 4 misihez képest aprópénz a 28 ezer is, de attól az még ugyanúgy 28 ezer Ft, amit ha nem muszáj, nem adnék oda csak úgy ingyen a banknak.

2021. jan. 13. 23:56
 9/29 anonim ***** válasza:
69%
Az ATM olcsóbb, mint felvenni a bankban.
2021. jan. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a lejáró államkincstárjegyes trükköt fogom alkalmazni, így irreleváns, hogy melyik olcsóbb, bankfiókból kikérni, vagy ATM-ből felvenni.
2021. jan. 14. 00:14
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!