Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pay Pal személyes vagy üzleti?

Pay Pal személyes vagy üzleti?

Figyelt kérdés

Röviden azt szeretném kérdezni, hogy ha egy olyan internetes oldalon amin én is tudok vásárolni, és tőlem is tudnak vásárolni cuccokat. (2 irányú pénzforgalom van) Ahhoz személyes vagy üzleti paypal számlát kell csinálnom?


Illetve mennyire megbízható a paypal? Mennyire egyszerű a használata?



2021. jan. 23. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből én azt mondanám hogy inkább személyes, de ha egyéni vállalkozóként vagy cégként szerzed a bevételt, akkor lehte üzleti. De amíg heti 2-3x küldenek neked pénzt én nem csinálnék üzletit.

A PayPal küldésre/fizetésre nagyon megbízható, fogadásra szintén, viszont én mégsem tudnám ajánlani. Nekem (és mindenki másnak kivéve a világcégeknek) eleinte a bevétel 10-50%-át(!!) lezárolja 0,5-3 hónapra, ha esetleg fogyasztói probléma lenne. Aztán ahogy látja a PayPal hogy megbízható vagy, ezek a számok csökkennek, de 0 sose lesz. Én inkább Stripe-ot vagy Bariont ajánlanék, de gondolom erre egy ilyen oldalon nincs lehetőség. Amúgy megkérdezhetem hogy ez melyik oldal?

2021. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A Stripe is egy lehetőség, de a Paypalról többet hallottam, ezért arról kérdeztem először. És miért jobb a Stripe? Annál nincsenek ilyesfajta zárolások?
2021. jan. 23. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A Stripe-nak is néha vannak ilyen zárolásai, de egyrészt nem mindig, másrész t max. bevétel 5-10%-a, nagyon ritkán 20%-a. És 1 hónap után nekem mindig felengedték. A Stripe is biztonságos, megbízható. Ha az is opció akkor inkább ezt ajánlom a PayPal helyett, vagy akár mehet a 2 egyszerre.
2021. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Remek köszönöm szépen a segítséget!
2021. jan. 23. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!