Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az A-hitel miatt letilthatja...

Az A-hitel miatt letilthatja valakinek az egész havi nyugdíját az OTP? (OTP-kártyára utalják a nyugdíját).

Figyelt kérdés
Anyu nyugdíjas.Volt A-hitele.Én nem tudom,mi ez az A-hitel és anyu mit csinált vele,de most az egész havi nyugdíját visszatartotta az OTP emiatt.Szabályos az egyáltalán hogy valakit egy bank megfoszt teljes havi nyugdíjától?Mit lehet tenni ilyen esetben?Fellebbezés ,kártérítés vagy valami??Ez nem állapot!Javasoltam neki,hogy szűntesse meg azonnal az OTP kártyát,jobban járna ha ezután postás hozná a nyugdíját ,akkor legalább biztos kézhez kapja!
2010. aug. 16. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem vonta le neki a bank,mivel csak annyit enged minuszba menni,amennyi a hitelkerete..valami más történhetett..
2010. aug. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehet,hogy több volt a hitelkerete,mint a nyugdíja?

Van egy másik bank is,amelynek nagy összeggel tartozik,én arra gondoltam,talán ez a másik bank vonta le a nyugdíját,de anyu állítja,hogy a másik bank nem tudja az OTP kártya számát,szerinte azok nem nyúlhattak hozzá.

Egyedül a biztosítónk tud az OTP kártyához hozzáférni,hogy a havidíjat levonja.De ők már hónapok óta nem vontak le belőle,mert azt már én fizetem.Ez furcsa...

2010. aug. 16. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Így működik az A-hitel:

Anyukád kap mondjuk 80 ezer Ft nyugdíjat

Erre a bank ad mondjuk 160 ezer Ft hitelkeretet, amivel úgy rendelkezik anyukád, mintha ez az összeg a számláján lenne, de valójában, ha a 80 ezret elköltötte, akkor az ezen felüli kiadás mínuszba megy a számláján.

Tegyük fel elköltött 100 ezer Ft-ot.

A számláján jelenleg - 30 ezer Ft van ( tehát lement negatívba az egyenlege).

Amelyik napon újra utalják a nyugdíját (80 ezer), akkor a 30 ezer tartozást rögtön visszavonja a bank, tehát olyan mintha meg sem kapta volna, így csak 50 ezer íródik jóvá a számláján.

Nyilván ha többet hasnált fel a hitelkeretéből, akkor többet is von a bank.

Igen, megteheti, teljesen törvényes. Olvassa el anyukád az A-hitel szerződését.

2010. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

JAVÍTOK!!!!

Hülye vagyok, - 20 ezer (nem 30), csak eredetileg 110 ezer elköltött összeget akartam írni .... bocs, azért remélem érthető :-)))

2010. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha az A hitel szerződés megkötésekor hozzájárult az időszakonkénti hitelképesség vizsgálathoz, akkor előfordulhat, hogy a bank visszavette a hitelkeretét!


Példa:

Ha volt 100 ezer a hitelkeret, és teljesen kimerítette, de valamiért mostanában mondjuk csak 60 ezer a rendszeres jövedelme, akkor a bank (ha olyan a szerződés) visszaveszi a keretet 60000-re. A következő hónapban hiába kap megint 60 ezer ft-ot, csak 20-at tud kivenni a lecsökkentett hitelkeret miatt!


A számla megszüntetéséhez pedig előbb be kell fizetni az összes tartozást!

2010. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vagy megszűnt a hitelkeret vagy inkasszálták a számlát, mellesleg teljesen jogszerűen...kérje postán a pénzt és kész...másik banknál lévő hitele miatt számlát zárolni, csak végrehajtó tudna, de ahhoz meg bírósági végzés kell
2010. aug. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Senki nem vette el anyukád nyugdiját, csak Ő már előre elköltötte néhány hónappal.

Ez már csak igy megy, egy nyugdijat csak egyszer lehet elkölteni.

2010. aug. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így most már értem,köszönöm!
2010. aug. 17. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!