Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Munkáltatói igazolást adott...

Munkáltatói igazolást adott hónapra adták meg. Ebben most a jutalom is benne van, vagy csak az adott havi rendszeres bért tartalmazza?

Figyelt kérdés

2021. márc. 10. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg. Csak tudod mennyi a fizud.
2021. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jaj ne, könnyebb hülyének nézni az embert mint hogy gondolkodni :)
2021. márc. 10. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennél jobb válasz nincs.

Van olyan form, ahol ezt, van amelyiken azt kell megadni. Nem tudom milyet kaptál...

2021. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor elmondom h láttam a kollegám munkáltatói igazolását aki velem egykorú férfi azonos munkakörben dolgozik. kiváncsi voltam ra hogy a jutalommal ennyi, vagy nettóban ennyit keres havonta. mert ha nincs benne a jutalom akkor vérlázító 😁
2021. márc. 10. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor passz. Ennyiből nemeheg tudni.

Amúgy kérj egyet te is akkor látod mit igazol le.

2021. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha bank űrlapját láttad akkor azokon mindig külön szerepel a nettó munkabér és minden egyéb, például prémium.

Éppen azért mert a törlesztőrészlet, a fizetés terhelhetősége miatt a banknak sem mindegy.



Viszont ha nagyvállalatnál dolgozol, nem állami szférában, el ne kezdd azt, hogy "a kollégám többet keres, pedig ugyanazt csinálja, mint én csak azért mert férfi vagy csak azért mert barna vagy mert ez meg az".


Rengeteg példa van rá, hogy ha valami olyan speciális tudása van, vagy olyan nyelvtudása vagy bármi olyan tapasztalata az előző munkahelyéről ami éppen kellett a cégnek amikor pályáztatták az állást, akkor többet adnak neki.


Vagy a bértárgyaláson ő többet kért és mivel nem volt nála jobb jelentkező ezért megadták.

Nagyon sok ilyen van, mivel magánszférában bértárgyalás folyik.


Ezt vannak akik szeretik beállítani diszkriminációnak.


Én nem állítom, hogy nincs diszkrimináció sehol!!!

De nagyon sokszor rámondják arra is aminek szimplán üzleti piaci okai vannak.


A saját szememmel láttam már egyébként, hogy éppen a fenti okból a női kolléga kapott jobb fizetést mint a férfi kolléga.

Mind a kettő kb. egyidős és egyformán képzett volt, csak amikor pályáztatták ezt az állást, éppen nagyon előny volt egy speciális ismeret.

És ezért jobb lehetőségekkel tudott ez a nő tárgyalni.


A szerződés pedig utána köti a munkáltatót.


Ha épp nem ilyen speciális ismeretet kerestek volna vagy lett volna előny, kevesebbet kapott volna vagy kihullott volna a rostán. Nem azért mert nő.



A nő vagyok és ezért keresek kevesebbet vagy bármi más magyarázatú dumával nagyon sokszor azok jönnek akik nem ezért keresnek kevesebbet csak ezzel magyarázzák.

Pedig biztos van aki tudja nagyon jól az okát.



Ja és nagyon sok képzett, értelmes nő nem is jön ezzel a dumával ok nélkül.


Ugyanez pepitában amikor "fiatalabb de jobban keres", csak valamiért ez nincs annyira felkapva mostanában.

2021. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!