Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érvényesíthető úgy egy termék...

Érvényesíthető úgy egy termék után a jótállási jegy hogy nincs meg maga a jótállási jegy, viszont a számla meg van hogy mikor vettem meg?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy terméket még a hónap elején. És szerintem véletlenül kidobtam a jótállási jegyet is a szállítási papírral.. Hét elejéig még működött a termék, azóta csak akadozva. Szeretném ha megnéznék és ha javítható, akkor cserélné vagy javítaná az áruház.
2021. márc. 18. 15:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, mert azzal bizonyítható a vásárlás dátuma. Viszont ha a terméknek van sorozatszáma, ami alapján be lehet azonosítani, akkor szerintem nem. Mert megteheti valaki, hogy egy másik terméket visz be, nem azt, amire a jótállás vonatkozik.

Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet 4.§ (1) bekezdése alapján a jótállási igény a jótállási jeggyel érvényesíthető.

Szóval a végső következtetésem: az eladó/szerviz jüindulatán múlik.

2021. márc. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!