Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Készpénz felvételi díj idegen...

Készpénz felvételi díj idegen bankfiókban?

Figyelt kérdés

Sürgősen le kell vennem 3 millió forintot a bankszámlámról. OTP Junior számla. Igazából az árakat megtaláltam, nekem viszont olyan hihetetlenül hangzik, hogy OTP bankfiókban több mint kétszer annyi ennek a díja, mint idegen bankfiókban. Igazából ennek a miértjére lennék kíváncsi. Illetve hogy nincs-e ebben valami átba*zás?


Itt vannak a %ok. [link]



2021. ápr. 26. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel is arra ösztönöznek, hogy ne náluk vegyél fel készpénzt. A készpénz kezelésének, szállításának komoly költségei vannak.
2021. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmiféle atverés ebben.

Maga az OTP, na az átverés.


A legdragabb bank.

2021. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Ja, veszem észre.. 😅 Nem tesz rá az idegen bank is valami díjat? Mert erre vonatkozóan nem találok semmi leírást, csak ezt az OTP féle 0.6%-ot.
2021. ápr. 26. 19:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt az adott bank honlapján nézd meg.

De azt tudod, hogy 24 órán belül max 1 milliót vehetsz ki?

2021. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Na, az mondjuk gáz, mert holnap után kell a pénz. Holnap felhívom őket, az lesz a legtisztább. Köszönöm a segítséget.
2021. ápr. 26. 19:41
 6/8 anonim ***** válasza:

"OTP bankfiókban több mint kétszer annyi ennek a díja, mint idegen bankfiókban"

Talán bank automatában...

2021. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megérdeklődtem. OTP-nél bankfiókonként különböző összeg a limit, amit egyszerre ki tudok venni. Ez az én esetben 2 millió forint. E felett 2 nappal előbb be kellett volna jelentsem az igényemet. A tranzakciós díj 2000Ft+0.6% ha OTP bankfiókban veszem ki a pénzem. Köszöntem a segítséget. :)
2021. ápr. 27. 17:37
 8/8 A kérdező kommentje:
#4 Erre is rákérdeztem. Az én esetemben nincs erre vonatkozóan limit, bármennyit kivehetek egy nap. A bankfiók limitje a max 2 millió. De utána a következő bankban kivehetek megint akár 2 milliót, nem számít hogy az 24 órán belül van-e.
2021. ápr. 27. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!