Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri vagy lehet e kiváltani...

Megéri vagy lehet e kiváltani ilyen lakáshitelt olcsóbbra?

Figyelt kérdés
A thm csökkent mióta kb 2 éve lakást vettem 10 év fix kamatperiódus, fogyasztóbarát hitel. Most hogy látom a változásokat, azon gondolkodom, lehet e kiváltani a hitelt egy olcsóbbra? Ha van ilyen, másik bankhoz kell ehhez menni? Nem vagyok jártas ebben, csak eszembe jutott, hogy esetleg jobban járhatnék. Ha van ilyen, mire kell vigyázni, milyen buktatók vagy költségek lehetnek?

2021. aug. 4. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont most emel az mnb alapkamatot es tervez meg tobb emelest. Ha valtozot felveszed es megemelik az alapkamatot akkor eleg nagy szarban leszel.
2021. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Másik fix kamatozasúra gondoltam
2021. aug. 4. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Ezen nem most kellene gondolkodnod, hanem hónappal ezelőtt.

Igaza van az elsőnek.

2021. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Vélhetően a szerződéseddel együtt valamiféle hűséget is aláírtál. Pl. hogyha 5 éven belül végtörlesztesz, akkor a kezdetben elengedett kedvezményeket vissza kell fizetni.

Illetve milyen kamattal vetted fel és most milyen konkrét ajánlatot kaptál?

Szerintem 20 év távlatában nem érdemes vele foglalkozni olyan jelentéktelen különbségről beszélhetünk.

2021. aug. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen csak olyanokat hallottam h mások nálam később nagyon hasonló kölcsönt vettek föl és elég jelentősen kevesebb a havi törlesztőjük, kb 25 ezerrel, és emiatt kezdtem el gondolkodni. Nyilván nem hianyzik a plusz adminisztráció és egyéb járulékos költségek, volt bőven részem benne, és nagyon kevés a szabadidőm és a fölös energiám csak elfilóztam rajta, hogy egyaltalán érdemes e energiat befektetni.
2021. aug. 5. 10:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, meg kell nézni a bankmonitoron.

Mi is kiváltottuk.

Nem tudjuk mennyivel fizeted vagy mit meg hogy.

2021. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Online megnézheted a kalkulátorokat, de nem valószínű, hogy jobbat találsz.

Az utolsó 2 évben már nem volt számottevő kamatcsökkenés, kicsit olcsóbbra kiváltani meg nem éri meg a költségek miatt.

Pont a legjobbkor vetted fel a hitelt, innen már csak felfelé tud menni.

2021. aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De ott van az is, hogy a mnb növelte a kamatot, szal elég grízes, de jah, nézze meg, lehet még így is jó
2021. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ugyanolyan feltételekkel felvett hitelekről beszélünk?

Lehet, hogy más banknál vette fel az illető, az is lehet, hogy hosszabb futamidőre, alacsonyabb összeget, stb.

Kalkulátorba írd be, hogy most mennyiért kapnál annyi hitelt, amennyi az aktuális tőketartozásod, illetve nézz utána hogy jár-e ez bármilyen büntivel.

Érzésre sokkal jobban nem járnál. 2 éve már tök jó hitelt lehetett kapni (jó konstrukcióval).

2021. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen előkeresem a papírjaimat a hétvégén és kalkulálok. Mindenesetre eléggé meggyőztetek hogy valszeg nem éri meg. Köszi ;)
2021. aug. 5. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!