Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megteheti-e a Takarékszövetkez...

Megteheti-e a Takarékszövetkezet, hogy egy hónapban két havi törlesztőt kérjen?

Figyelt kérdés
Sajnos késedelembe estem a törlesztő részlettel,de telefonon szóltam is emiatt.Úgy tünt nincs is gond belőle,mert befizetéskor sem problémáztak.Egy hét múlva szólt a kezes,hogy megkapta a munkahelyére a letíltást.Nagyon meglepődtem mert rendezve volt minden,és nem tudtam,hogy mi a baj!Telefonos megkeresésemre azt mondták,hogy a főnökasszony úgy döntött,hogy aki késedelembe esik az mostmár így jár!Mivel rendezve volt a törlesztés kértem hogy vonják vissza a letíltást,de azt mondták,hogy fél évig letíltanak és emelett én havonta ugyanúgy fizessek.Azért alkalmaznak ilyen szankciót,hogy máskor ne legyen késés a törlesztéssel.Mit lehet tenni ilyen esetben?
2008. dec. 12. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez jogellenes, nem a főnökasszony dönti el, van egy szerződés, az alapján kell nekik eljárni és egyoldalúan nem változtathatja meg a főnökasszony a szerződés feltételeit.

Nemj be hozzájuk és kérd számon, esetleg a fogyasztóvédelmet megemlítheted, hátha észhez tér a hatalmaskodni vágyó főnökasszony.

2008. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Mindenképp bemegyek mert próbáltam ismét telefonon beszélni velük,de ragaszkodnak ehhez a verzióhoz amit kitaláltak.csakhogy így fél év alatt egy évi törlesztőt kellene befizetnem.Az egyhavi 36.700ft,és úgy gondolják,hogy ebből havi szinten kettőt kérnek.Nem tudom,hogy mit képzelnek.
2008. dec. 14. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!