Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha idén felvettem a diákhitelt...

Ha idén felvettem a diákhitelt de több ok miatt nem kezdem el a 2.félévet, viszont szeptembertől másik egyetemre megyek, akkor felvehetem tandíj miatt újra?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult a sztori, a lényeg hogy most kiiratkozok az egyetemről, amit diakhitelbol fizettem, mert szeptembertől egy másik szakra szeretnék menni. Sajnos eroltetve lett a mostani szak, és nem tudom folytatni.

Persze elkezdenének törleszteni majd.


2022. jan. 11. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel a Diákhitel ügyfélszolgálatát, mert ezügyben csak ők tudnak neked releváns választ adni. Sőt ha előszeded a szerződésed adatait, akkor konkrét segítséget is tudsz kérni.
2022. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, felveheted. Nem csak első egyetem/első szak/BA/BSC alatt lehet felvenni.

Sőt, olyat is lehet, hogy egyik félévben felveszed, aztán ha nincs rá szükséged nem, aztán ha szükséged van rá később, megint felveszed.

De az 1#-nek igaza van, kérdezd meg a Diákhitel központtól és 100%-ig biztos, hivatalos válaszod lesz.

2022. jan. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! Már írtam nekik, most várom a válaszukat.

Esetleg azt tudjátok hogy mikor kell elkezdeni törleszteni?

2022. jan. 12. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha befejezted a tanulmányaidat. De ha sulit váltasz nem tudom, mert szerintem van lehetőség, hogy átszámolják a hiteled és módosítsák a szerződésed.
2022. jan. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!