Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vannak pozitív tapasztalatok...

Vannak pozitív tapasztalatok ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Baráti kölcsön esetén olyan esetekben, amikor nem ismertétek a másikat, de megbíztatok benne és a bizalom megtérült.

2022. jan. 30. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne adj senkinek kölcsön!!!
2022. jan. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Csak annyi pénzt adj kölcsön, amennyit nem fáj elveszítened. Akkor pedig azt add örökbe. Nagyon kivételes esetekben adnék csak pénzt kölcsön. Páromnak adnék, ha értelmes a cél. Szüleimnek, testvéremnek orvosra, gyógyszerre. Ételt valószínűleg vinnék, ha olyan a helyzet.

Más embernek... Legjobb barátnőmnek, alapos mérlegelés után, ha tudom, hogy vissza tudja adni. Pl. el kell mennie nőgyógyászhoz, de csak 1.5 hét múlva kap fizetést. (Bár akkor menjen államiba...) De más esetben nem igazán adnék pénzt.

2022. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2

És ha te olyan helyzetbe kerülsz, akkor te sem kérnél soha senkitől és ezt meg is értenéd?

2022. jan. 30. 23:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ismertétek egymást az nem baráti kölcsön.

Minek adnék idegennek kölcsön???


Az igazi barátaimnak adnék és ők is nekem, ebből van kb 3.

Rokonoknak nem adnék, a legszűkebb családtagoknak csak úgy adok, hogy nem várom vissza, és ha mégis visszajön, akkor örülök.

De nem fog zavarni, ha nem jön vissza az se.

Persze csak annyit adok, amire tudok így tekinteni.

2022. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan lehet BARÁTI kölcsönt adni valakinek, ha nem is ismered? Az ember általában a barátait ismerni szokta, nem?
2022. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#3, nem tudunk mit értünk olyan helyzet alatt, kifejtenéd?

Igyekszem tudatosan rendezni a pénzügyeimet. Voltam félévig munkanélküli, ebből kb. 2.5 hónap segély, maradék időszakban a megtakarításomból éltem. Viszonylag óvatos vagyok, persze arra én sem vagyok felkészülve, hogy pl. mindenem elvesszen (bútoraink, elektronikai cikkeink, autó, kaució), de ezt is meg tudnánk oldani. Ha emellé még jön egy betegség is, az persze már necces.

Nagyon indokolt esetben kérnék csak családtagtól pénzt. Alapvetően akkor veszek meg valamit, ha van rá pénzem, és nem áruhitelezek. Szóval tényleg csak ilyen totális élet katasztrófákat tudnék elképzelni, ami váratlanul érhetne minket. (Annyi pénzem van, hogy félévet kihúzzak munka nélkül.)

De ha totál beütne a krach, és biztos lennék, hogy vissza tudom fizetni, akkor szerződéssel kérnék pénzt, ettől-attól. Szüleim adnának (ha épp tudnak), testvéreméknek nincs sok pénze, illetve unokatesómra is biztosan számíthatnék. De, megpróbálnám minimalizálni, és priorizálnék. Pl. inkább bevállalnánk a szüleimnél 2 hónap ott lakást, mint hogy kérjek tőlük 300 ezret lakhatásra. Vagy van egy rokon, akinek a fél háza üres, szerintem ő is segítene rezsi ellenében.


Szóval, elmondod miről van szó, és milyen összegről?

2022. jan. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6

Semmi olyasmiről, amikről te is írsz. :D

Az elv érdekel csak, hogy ha kell pénz és bízol benne, hogy megadja, akkor adsz-e. A cél lényegtelen, ha gyakorlatilag 100%-ig tudod, hogy megadja, akkor adsz-e bármire.

2022. jan. 30. 23:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, én nem adok bármire. Az én pénzem, ha hülyeségre kell neki, akkor gyűjtsön még 2 hónapot. Egyébként meg instant bukná, hogyha pl. nem mondaná el az illető, hogy mire kell. Nincsen olyan ismerősöm, aki egyébként jó helyzetben van, és úgy kérne kölcsön. Majdnem mindenki hónapról-hónapra él, és 1 munkahely elvesztés végleges lenne a számukra. Emiatt senkit sem támogatok arra, hogy hülyeségekre kérjen kölcsönt, akár a banktól, akár ismerősöktől, csak megoróbálnék vele beszélni, hogy gondolja át az anyagi helyzetét. Másrészt, lakásra gyűjtök, nem szeretném, hogy más herdálja el a pénzem. :)
2022. jan. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék. Kérjen a banktól. Ha a bank nem ad neki, annak meg nyilván oka van.
2022. jan. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Közeli hozzátartozókon kívül nem adnék senkinek. Barátoknak is legfeljebb akkor, ha valami rajtuk kívül álló, és előre nem kivédhető ok miatt valóban szükség van rá (például a gyereküknél ritka betegséget diagnosztizálnak, aminek kezelését a TB nem támogatja). De akkor is csak megfelelően lepapírozva, és kizárólag úgy ha biztosra tudom hogy önerőből már minden forrást kimerítettek. Arra hogy megvehesse az új mercit a szalonból mert az menő és hasonlókra biztos nem adnék. Ha nem akarja megosztani velem hogy pontosan mire kell, akkor szóba sem állok vele, pont.
2022. jan. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!