Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri felvenni a babavàró...

Megéri felvenni a babavàró hitelt az otp-nél?

Figyelt kérdés

Hamarosan összeházasodnánk a párommal, és szeretnénk egy gyermeket is.. De nem tudom hogy megéri-e felvenni a kölcsönt.

Kiváncsi lennék ki hogy vélekedik róla.


25/L. 28/F



2022. márc. 14. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Én csak akkor venném fel, ha már állapotos lennék. Félnék attól, hogy hiába próbálkozunk, mégsem jön össze a gyerek. Plusz nyomásnak érezném ezt az egészet, akkor is, ha van 5 évünk teljesíteni.


Anyagi szempontból egyébként megéri (bár az ilyen kérdések alatt rendszeresen megjelennek azok, akik teljesen hitelellenesek, mert a pénzügyi kultúrájuk kimerül abban, hogy BANK = RÓSZ, HITEL = RÓSZ, és kész), de csak akkor, ha valóban teljesül a gyermekvállalás. Ha csak egy is megszületik, már kamatmentes a kölcsön, és ilyen infláció mellett előre kapni 10 mft-t még szép, hogy megéri. Ma még lehet venni belőle valamit (akár önerőnek is jó), míg ha az ember összegyűjti (ha egyáltalán össze tudja), addigra már rég nem fog ennyit érni sajna.

2022. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak akkor venném fel ha már úton lenne az első gyerek és biztosan akarok 3-t. Ja meg stabil kapcsolati és anyagi helyzetre (van normális végzettségetek, stabil munkahely, nem évente újra bejelentenek), nem csupasz seggel (mikor az önerő is hitel) 50-70 milliós házat babakölcsönökből összeharácsolni, mert arra = “RÓSZ” (ahogy az előttem szóló irta)
2022. márc. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Persze, a banknak mindenképpen megéri XD
2022. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk megérte. Tavaly vettük fel, ezt használtuk jelzáloghitel helyett. Azóta kamatmentes is. Mi tudtuk, hogy gyereket akarunk és minél hamarabb, csak a lakás vásárlást már le akartuk tudni.
2022. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!