Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek hülyeség így...

Szerintetek hülyeség így befektetni a megtakarításaim?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy illene több területre diverzifikálni a részvényeim, de úgy gondolom, hogy nem kéne olyan területekbe fektetnem amikhez nem értek, nem értem az üzleti modellt és a cég működését, illetve alapvetően spekulatívnek és "zavarosnak" gondolom: Értem ezalatt például a pénzügyi szektort.


Tudom, hogy pl. egy Bank of America részvény biztonságos, vagy egy American Express is az és 10 éves horizonton szinte biztos, hogy profitban leszek vele, de nem tudom, hogy így van-e értelme befektetnem, hogy nem hiszek benne és nem érdekel. Igazából ez is baj, mert érzelmi alapon határolódom el tőle, nem?!


Átlagolós módszerrel havonta pakolok pénzt egy éve:

- állampapírba (50%-ot)

- S&P500 követő ETF-be - ticker: VUAA (25%-ot)

- Meki részvénybe 10%-ot

- Spotify-ba 10%-ot

- 5%-kal meg "kaszinózom", mikor épp mi a szimpatikus és lehetőleg olyan, ami nem esik nagy súllyal, vagy sehogy az S&P500 követő ETF-be, mint pl. PayPal, Starbucks, stb. Legutóbb ezekből vettem picit.


Alapvetően nem szeretném nagyon elaprózni, mert a vásárlások költsége 2000 dollár/tranzakcióig fix 7 dollár (KBC-nél vagyok) és az évek alatt jelentős lesz a költségem, ha túl sok kicsi pozíciót tartok és azokba pakolom a pénzem.


A havi megtakarításom változó, 500ezer és 1millió között mozog, csak hogy a nagyságrendek és az okok meglegyenek, hogy miért nem apróznám el jobban.



2022. máj. 5. 15:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

"- állampapírba (50%-ot)

- S&P500 követő ETF-be - ticker: VUAA (25%-ot)"


Ez így elég jól diverzifikált, emellett, ha a maradék 25%-ot koncentrálod szerintem nem baj. Túl van misztifikálva ez a diverzifikáció.


Miért nem nyitsz egy random capital számlát (a KBC mellé)?

1000$-ig csak 2$ a fee. Számlavezetési díj meg nincs.

Oda rakhatod a kisebb pozíciókat.

2022. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Állampapírt töröld, inkább stablecoin staking.
2022. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1) A KBC-nél 200ft a számlavezetési díj, az nem igazán tétel. Inkább a fee ami miatt vonzó a Random, eleinte gondolkoztam is rajtuk, de annyira nem tetszett a felhasználói felület, hogy a KBC-nél kötöttem ki.

Egyébként nem vagyok benne biztos, de nem az a helyzet, hogy évente csak 1db TBSZ-t nyithatok? Vagy lehet 1-1 TBSZ-em két külön szolgáltatónál?


2) Köszi, de az életben nem stake-elnék sehol semmilyen stablecoint. Nem azért, mert boomer vagyok és gőzgépet akarok rombolni, mert elveszik a munkát. Van is egy kisebb crypto portfólióm 2 éve - illetve már azóta nem is olyan kicsi -, de amit megtanultam:

- A legtutibbnak tűnő projekt is dobhat egy rugpullt

- Mindegyik stablecoin shady még mindig véleményem szerint. Mindegyik, nincs kivétel. Sem USDC, sem UST, Tether meg főleg. Az audit cégek akik ellenőrzik az asseteket komolytalanok, a tethernél meg amit megosztanak már az is rossz, hát még amit feltehetően titkolnak.

A másik bajom a cryptoval pedig az adózás. Crypto után 15% adó van, az állampapír meg adómentes. Én ezt 15-20 évig szeretném csinálni, annyi idő alatt remélhetőleg lesz annyi profitom, hogy ez az adó jelentős tétel lenne.

2022. máj. 5. 16:32
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
Oke, de allampapiron van 1.5% eves hasznod. Inkabb adozok 15%-ot, a riziko mentes 15-18% staking hozamból... :D
2022. máj. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#3 - Szolgáltatónként lehet egy-egy TBSZ-ed évente.

A random számla enni nem kér, ha tetszik a KBC csináld ott a rendes ügyleteket, a kicsikhez meg jó lehet a Random.

Persze amíg árat nem emelnek, most még az a legolcsóbb...



#4 - "a riziko mentes 15-18%"


Ilyen nem létezik...

2022. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hogy jött ki a 1.5% neked? Levontad az inflációt gondolom, igaz? Vond le akkor a staking reward-ból is, akkor már az is "csak" 10-12% hozam, amit a devizakockázat el is vihet, plusz az adó, plusz a szabályozatlanságból fakadó gondok (fundamentális kérdőjelek, milyen assetek vannak a stablecoin mögött), rugpull veszélye, stb.


Itt jön be a risk:reward arány.

Pár százezret biztos mernék kockáztatni ilyesmivel, viszont ott meg olyan kicsi a diffi mondjuk a staking reward és más asset hozamai között a kicsi tőke miatt, hogy akkor meg már amiatt nem raknék bele egy forintot sem, mert nem éri meg pár tízezer forint diffi miatt - még egyszer mondom, abban az összegben amiben ÉN mernék stablecoin stakingbe tenni bármennyit is.

Én kívánom, hogy senki ne járjon ezzel pórul, nekem is van pár ismerősöm aki Nexo-n stakel. Szerintem rohadt rizikós, nincs általános igazság, ezt mindenki maga dönti el, nekem nem éri meg kockáztatni.

2022. máj. 5. 17:19
 7/18 A kérdező kommentje:

5-ös: Sokan hitegetik magukat azzal, hogy de van, létezik, biztos azért ennyi a hozam mert még friss a dolog, az első belépők minden technológián, újdonságon nagyot kaszáltak, most kell még beletenni mert később is már biztos el lesz cseszve, stb.


Ja, viszont az én tapasztalatom az, hogyha már mi is itt a gyakorin erről beszélgetünk, akkor nem vagyunk korán. :)

Valami biztos lesz ezekkel a dolgokkal és nem a besavanyodott szemléletem mondja, hanem a rizikó toleranciám. Nincs ingyen vacsora.


Plusz aki most kezdi el betolni a forintját dollárba 350-es árfolyamon az marhára meg fog lepődni, ha újra 260 körül lesz a dollár.

2022. máj. 5. 17:22
 8/18 A kérdező kommentje:
8-as: az megvan, hogy az "öltönyösök" is olyan pénzeket buknak amennyit sem Te, sem én egész életünkben nem fogunk látni?
2022. máj. 6. 13:26
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

"riziko mentes 15-18%"


Na ezeknek szokott lenni nagy sírás a vége. :DDD

2022. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Lásd az UST-t a hétvégén... :D Indul a buli.
2022. máj. 9. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!