Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Céges bankszámlát csak a...

Céges bankszámlát csak a vállalkozás tulajdonosa nyithat vagy fel tud hatalmazni erre más valakit?

Figyelt kérdés

Egy külföldi üzleti partnerünknek szeretnénk deviza számlát nyitni egy tranzakcióhoz, viszont az illető külföldön tartózkodik.


Meg tudom neki én nyitni ha valahogy felhatalmaz? Bármilyen bank legyen is



2022. júl. 1. 01:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Igen azt elfelejtettem, hogy van egy Kft-je az illetőnek, amihez egyébként van céges forint számla az OTP-nél.


Emellé szerettünk volna devizát is nyitni, viszont a bank szerint jelen kell lennie az embernek mert ő a cégjegyzésre jogosult.

2022. júl. 1. 01:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Eleve csak egy alszámla kell és igen, csak az aláírásra jogosult nyithat
2022. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ügyvezető, nem a tulajdonos. Maximum a kettő egybe esik.


Miért alszámla kellene?

Ha mondjuk a K&H-ban nyit amivel eddig nincs is banki kapcsolata?


Illetve különben sem minden bank keretszerződésben nyit számlát és utána akár újabbakat. Van olyan is.

2022. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Céges bankszámlát csak a cégjegyzésre jogosult nyithat.

Viszont ő adhat felhatalmazást más munkavállalóknak is a céges bankszámlák felett. Nem vagyok ügyvezető, de teljes körűen rendelkezek a cég összes bankszámlája felett. Utalhatok, kp-t vehetek fel, használhatom a cég bankkártyáját, treasuryn válthatok stb. És ezt egyedül bármikor megtehetem, nem kell hozzá minden egyes tranzakciónál külön-külön engedély.

2022. júl. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Az alszámla egyszerűbb és olcsóbb, ráadásul a deviza átvezetés is olcsóbb, mint a deviza utalás a számlák közt
2022. júl. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Treasury még olcsóbb. Treasuryn váltok egyedi prompt árfolyamon.
2022. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!