Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van kockázat nélküli befektetés?

Van kockázat nélküli befektetés?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtem el érdeklődni a pénz a gazdagság és a siker felől a neten és olvastam hogy befektetéssel meg lehet gazdagodni. Azt is olvastam hogy a nagy hozam az kockázatos a kicsi hozam az nem kockázatos. Ez igaz? Ha igaz akkor mi az a kicsi hozam? Hány % évente? Ha hónaponta 100.000ftot belerakok az egy évben 1.2m ft+ mondjuk 5-10%. Hosszú távon gondolkodom 20 évben. Ha 20 évre fektetek be hónaponta akkor hány százalék hozam az ami nem kockázatos?

2022. aug. 23. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Valójában nincs, de jelentős különbségek vannak a kockázatok között. Általánosságban az állampapírokat tekintik a legalacsonyabb kockázatú befektetéseknek, ahol a tőke és a kamatok visszafizetését a kibocsátó állam garantálja. Egy állam szinte mindig tud szerezni pénzt, ha máshogy nem akkor nyomtat. Jelenleg a magyar állampapírok 5-10% közötti éves hozamot biztosítanak. Arra nagyon kicsi az esély, hogy ne kapd meg a pénzed és a kamatot. A kockázatuk sokkal inkább abban van, hogy a forint elértéktelenedik. Lehet venni külföldi állampapírt is erősebb devizában, ott viszont a hozam alacsonyabb. Az állampapírhozamokból meggazdagodni nem nagyon lehet, inkább csak az infláció ellen nyújtanak több-kevesebb védelmet. Magasabb hozamot tőzsdén tudsz elérni árfolyam-nyereségen és osztalékon keresztül. Itt napi szinten sem ritkák az 5-10 %-ot meghaladó árfolyammozgások. Garancia viszont nincs, sem a hozamra, sem a befektetett tőkédre. Az is lehet, hogy csak olcsóbban tudod eladni amit vettél, vagy teljesen elértéktelenedik és bukod a befektetett pénzedet.
2022. aug. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
4%
Allampapir
2022. aug. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!