Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Dolgozhatok külföldön, miközbe...

Dolgozhatok külföldön, miközben diákhitelt kapok?

Figyelt kérdés

Felvettem a diákhitelt, azzal a céllal, hogy ki tudjak költözni külföldre. A szerződésben az szerepel, hogy ha megváltozik az *állandó* lakcímem és nem jelentem, megszegem a szerződést, és azonnal vissza kell fizetnem az egész hitelemet. Ha ideiglenesen jelentenek be odakint (másodlagos lakcím), azt nem kell lejelentenem, illetve abból nem lehet gond?


A tárgyam, amit felvettem, tudom távolról teljesíteni, nem kell bejárnom az egyetemre, csak egy vizsgám lesz.



2022. szept. 9. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy külföldön dolgozol még nem kell, hogy az állandó lakcímed megváltozzon. 18 éve élek Angliában. Az állandó lakcímem nem változott. Ma is pesti lakásomon vagyok bejelentve .
2022. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, tervezem is kiemelni a főbérlőnek is, hogy mindenképpen csak ideiglenes lakcímet szeretnék, főleg, hogy nem is tervezek az adott országban maradni hosszútávon.


Konkrétan a hitel miatt aggódok, mert nem lenne kellemes, ha egy héten belül több milliót vissza akarnának fizettetni. Akárhogy keresgéltem a szerződésben, ott csak az állandó lakhelyről volt szó, és itthon is nagyon sokan dolgoznak mellette akár 10-12 órában is, de mégis van bennem egy félsz, mert "hogy járok egyetemre, ha külföldön dolgozok?".


Köszönöm a válaszod! :)

2022. szept. 9. 21:28
 3/3 anonim ***** válasza:
probléma nélkül
2022. szept. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!