Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretném kifizetni a menyassz...

Szeretném kifizetni a menyasszonyom maradék lakáshitelét, meglepetés gyanánt. Ha tudom a szerződés számát, megtehetem ezt nélküle?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogy működik ez?


Ha egyben kicsapom az asztalra a nagyobb összegű kp-s devizát (euro), elengednek a tőketartozásból valamennyit?


Előre is köszönöm!



2022. szept. 13. 06:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

haha lol…

minden kérdésedre nem a válasz.

2022. szept. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Nem, nyilvánvalóan nem.


Már csak azért sem, mert vitaalapot képez jogi szempontból, ha te fizettél helyette.

2022. szept. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Plusz a bank teljesen perelhető lenne, hogy kiadott személyes adatokat, információkat. (Kivéve ha NER-es vagy, és tiéd a bank, akkor viszont az enyémet is lécci 🥺 )
2022. szept. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ezt inkább intézzétek együtt a családsegítő szolgálatnál! (Én nagyon nem örülnék neki, ha így elvennék az ÖNÁLLÓSÁGOMAT...)


Mintha a gyámja lennél. Ez később még akár durva meglepetésekhez is vezethet!!! Szülei mit szólnak ehhez?! (Élnek még? Egészségesek?)


Hány évesek vagytok egyáltalán?! Milyen korosztályról beszélünk?

2022. szept. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
nem
2022. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem te simán nem vagy normális, cimbora.
2022. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%

Családsegítő, gyám? Mindenki meghibbant itt?


Kérdező, van bank, ahol bemész a számmal, közlöd, hogy töleszteni akarsz és befizetheted. A lőtéri döglött kutyát nem érdekli, ki fizette.


Ami aggályos, hogy illetékköteles lenne az ajándékozás.

2022. szept. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Én sem lennék elragadtatva attól, hogy valaki az eredetileg jogtisztán az én tulajdonomba tartozó lakásom törlesztőjébe akar befizetni. Élettársi kapcsolatban ez különösen egy veszélyes dolog.


Szeretem - imádom a párom, de a felújításba sem engedtem befizetni. Ez így tiszta. Az az én otthonom, neki azzal nincs teendője, főleg nem több millió forintos teendője.

2022. szept. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
De hát a kérdező megszokta, hogy csak pénzért kap pincsit, ráadásul az átlagosnál sokkal több pénzért.
2022. szept. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem akarok én ezért cserébe semmilyen tulajdoni hányadot, marad az övé a lakás. Nekem már van két, tehermentes lakásom (az egyiket örököltem), és azt akarom, hogy nulláról, tiszta lappal induljunk. Nem egy horribilis összeg, nekem ez most belefér, és nem fájna. Gesztus, elköteleződés, nem önérzeti kérdés.


Soha nem volt dolgom hitellel (nem is akarom), teljesen noob vagyok a témában. Precedenst pedig egy hasonlót sem találtam a neten - ezért bátorkodtam feltenni a kérdést nektek.


A NAV mekkora összeghatártól szaglászna?

2022. szept. 13. 08:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!