Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » S&P 500 USD ETF választás?

S&P 500 USD ETF választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék a KBC felületén dollár alapú SP 500 ETF-et keresni, de valamiért a legtöbb euró alapú.


PL:

IE00B5BMR087 (CSPX.A)


Ha már az amerikai piacot választanám akkor mindenképp USD alapon szeretnék vásárolni. IE00BFMXXD54 (VUAA.L) jó lehet esetleg?


Esetleg tudnátok mást is ajánlani ami SP500 és USD?


Köszi



2022. okt. 13. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Hacsak nem eleve át van már váltva a pénzed dollárra, akkor mindegy hogy dollár vagy euró ETF-et veszel, mert az S&P 500 követő ETF így is, úgy is amerikai részvényeket vesz, az ETF értékét ez határozza meg, nem az hogy euróban vagy dollárban van az árfolyama. Ha a dollár erősödik, de a részvény árak nem változnak, akkor az eurós ETF árfolyama növekszik, mint ha dollárt tartanál.
2022. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek a klasszikus S&P500-at követő alapok megszűrve. Egy kivételével USD-sek.

Biztos van köztük olyan, ami a KBC-nél elérhető.


1-es: Az USD és az EUR között is van árfolyam kockázat, főleg most.

Lehet hogy EUR Hedged alapra gondoltál (?)

2022. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2:

Pont a hedged alapnál számít, hogy euró vagy usd alapút veszel. Ha nem hedged, akkor mivel ugyanazon részvényekbe fektet be, ezért nem számít az arfolyamkockázat, csak a mögöttes részvények értéke. Mint írtam, ez esetben ha a dollár erősödik az euróhoz képest, de a részvények árfolyama változatlan, akkor erősödik euróban az alap árfolyama.


Vagy másképp fogalmazva, ha nem hedged az alap, akkor attól függetlenül, hogy te dollárban, euróban vagy fontban veszed, dollárban nézve ugyanaz lesz az árfolyamgörbéje.

2022. okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget :) akkor jó lesz a IE00B5BMR087 (CSPX.A).

2. pont ezen az oldalon nézelődtem én is, de hiába írom be ugyan azt az ISIN-t a KBC-be csak ezeket az eurósokat dobálja fel.


De ha jó az eurós ahogy az egyes írja akkor végül is nekem mind1, csak én is azt hittem hogy futok egy árfolyamkockázatot is így, meg ha már USA ETF akkor legyen dollár, de köszönöm a felvilágosítást!

2022. okt. 14. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értelek 3-as. Amit írsz az igaz de nekem pont a devizakockázatról szól. Hacsak nem dollárban van a jövedelmed és abban is költöd el, mindenképp kiteszed magad egy dollár kockázatnak már azzal, hogy megveszed az etf-et.


Persze dollárban követed az árfolyamot, de te nem dollárban akarsz jó lenni: ha gyöngül a dollár (ami várható) akkor az a forintos/eurós hozamodat csökkenti.


Ha hedge-elt alapot veszel az aktívan kezelt ezért kicsit drágább lesz, de a devizaárfolyam nem befolyásolja a hozamodat. Ha 10%-ot nő az árfolyam dollárban akkor 10% ot fog nőni HUFban vagy EURban is.

2022. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát itt azt írják, hogy az unhedged ETF-nél fut az ember árfolyamkockázatot ha jól értem:


[link]


Akkor most mégse mind1, hogy milyen devizában veszem az SP500 ETF-et?

2022. okt. 23. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!