Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Több brókercég a megoldás a...

Több brókercég a megoldás a befektetővédelemre?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el részvényekbe fektetni a megtakarításaim és a KBC-nél nyitottam TBSZ számlát.

A probléma a KBC-vel, hogy csak 20.000€-ig tart a belga befektetővédelmi alap biztosítása, nekem pedig már most több, mint 10millió forint van a számlámon.

Érdemes a jövőévi TBSZ számlám más szolgáltatónál nyitni?

Ezzel csak az a bajom, hogy minden más szolgáltató sokkal drágább, mint a KBC.

A TBSZ miatt pedig meg vagyok lőve, elég kicsi a választék. A második legjobb az Erste, de ott még az osztalékra is bejátszik egy külön díj.



2022. dec. 1. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Nezz utana kicsit jobban...


Az csak a cashre vonatkozik reszvenyed tobb milliárd is lehet, ha csodbe megy akkor is a te neveden van...

2022. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hol tudok ennek utánanézni?

A befektetővédelemnél direkt kitérnek külön a pénzeszközökre is, arra 100.000€ a limit ugyanúgy például. Nekem logikus, hogy a 20.000€ az egyéb instrumentumokra vonatkozik. Gondolom a maradékot bevonják collaterálba vagy ilyesmi.

2022. dec. 1. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod...
2022. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jól megindokoltad, meggyőztél. Akkor még egyszer szeretnélek megkérdezni: hol tudok ennek utánanézni? Mire alapozod a véleményed?
2022. dec. 1. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!