Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A tőzsde hogy működik ezen része?

A tőzsde hogy működik ezen része?

Figyelt kérdés

Van egy cég akinek van 1 millió részvénye….51% az alapító Ceohoz tartozik….


Ha veszek részvényt mondjuk a NASDAQ-n bejegyzett cégnél akkor az a 0.x % a cég is látni fogja, az összes tulajdonost?


Az adott kereskedőnél látom hogy hány %.-ban vagyok egy adott cég résztulajdonosa? Mennyi % kell, hogy a cég meetingjeire is behívjanak?


2022. dec. 28. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Cég tudni fogja hogy ki a tulajdonosa. Van a társasági esemény (pl. éves közgyűlés) akkor a bróker cégek információt adnak a cégnek hogy akkor épp kik birtokolják a részvényeit.


Nem látod. De ki tudod számolni. Azt lehet tudni, hogy össz hány db részvénye van egy cégnek és azt is tudod neked hány db-od van. Ebből ki tudod számolni hány %-ban vagy tulajdonos.


Meetingre nem hívnak meg. Ott a menedzsment vesz részt. De ha veszel 1 db MOL részvényt már azzal is résztvehetsz az éves MOL közgyűlésen.

2022. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi.


Ha veszek részvényt, közben kimennék más országba lakni akkor átvezethető a másik tőzsdére?


2. A Mol miért hívja meg azt is akinek 1db részvénye van? Hogy lehet úgy beférni a terembe?

2022. dec. 28. 10:37
 3/13 anonim ***** válasza:

Mert ha csak 1 db részvénnyel is de tulajdonosa vagy egy egészen apró részben a cégnek. Egyébként ezek a kis részvényesek úgy se mennek el. De ha akarsz elmehetsz és szavazhatsz is. 1 részvénnyi szavazatod van. Nem oszt, nem szoroz a szavazatod, de szavazhatsz.

Nekem van rengeteg féle részvényem de még sose voltam közgyűlésen.

2022. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kapcsolatokat is lehet építeni ilyen gyűléseken ?


Te milyen részvényt ajánlasz KBCnél jó kötni?

2022. dec. 28. 10:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Másik bróker céghez viheted át. Másik tőzsdére nem. Az nem ugyanaz. Ha kiköltözől Németországba és ott találsz egy másik bróker céget aki foglalkozik magyar részvényekkel akkor kérheted hogy transzferálják oda a MOL részvényeid. (De olcsóbb ha hagyod ott ahol van.)
2022. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet. De mondom, én nem járok közgyűlésre.

KBC jó cég. Részvényt nem ajánlok, nem vagyok befektetési tanácsadó. Neked kell eldönteni mit akarsz venni.

2022. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

“ Ha kiköltözől Németországba és ott találsz egy másik bróker céget aki foglalkozik magyar részvényekkel akkor kérheted hogy transzferálják oda a MOL részvényeid. ”



Akkor egy amerikai részvénnyel könnyebb dolgom lesz, mert azt szinte mindenhol lehet venni…


“ Részvényt nem ajánlok, nem vagyok befektetési tanácsadó. ”


Mondjuk ez is szerencse kérdése, mert ha egy politikus mond valami hülyeséget az is jelentősen változtat a dolgokon…

2022. dec. 28. 10:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyilván sokkal többen foglalkoznak amerikai részvénnyel mint magyarral. De mondom. Azért mert te kiköltözől Németországba nem kell megszüntetni a KBC számlád. Úgyis minden neten megy. Neten veszel, eladsz, kéred a pénzed kiutalását stb.

Nekem van magyar is és amerikai részvényem is.

Hosszú távon inkább tudás.

2022. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább az Apple/Alphabet/Amazon trio aminek van jövője, nem? Lassan minden digitális, egyre több új technikai újítás lesz…ez a 3 cég lassan minden területet lefed…


Már streaming szolgáltatásuk is van…mondjuk még saját gyorséttermei nincsennek de szerintem majd azokat is megveszik, meg a bankokat…

2022. dec. 28. 11:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Ebben nem nyilatkozok.

Neked kell eldönteni, hogy milyen kereskedést folytatsz. Aktívan kereskedel (adsz, veszel) vagy inkább befektetsz és hosszú távon tartod a részvényeid. Neked kell eldönteni azt is, hogy milyen papírokat veszel. Én ebben nem adok tanácsot.

2022. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!