Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova érdemes befektetnem ha...

Hova érdemes befektetnem ha lakásvásárlás a cél?

Figyelt kérdés

Kb 5-10 éven belül lakást szeretnék vásárolni.


Szeretném, hogy a kamatos kamat dolgozzon helyettem picit valamilyen szinten és kb havi rendszerességgel tennék bele lineárisan növekvő pénz mennyiséget, mert olyan a "szakmám", hogy még egyetem alatt diákmunkában jelenleg ha 160 órában nézzük SZJA nélkül 400 ezret keresek. Félév mulva főállásban kb 500-600 nettó körül lesz és évek alatt elég drasztikusan változhat felfele kb nettó 1,2 millióig ha inflációt nem számolunk. (IT-n belül)


Tehát eleinte most kb 50K-t raknék bele havonta, később 100k, majd biztos lenne olyan idő, hogy 200-500k, mert tervezem alacsonyan tartani az életszínvonalamat hiába változna a fizetésem.


Erre mi a legalkalmasabb befektetés?

Jeleneleg Bitcoin és sima Cib bankosos applikáción vehető részvénycsomagjaim vannak összesen kb 1 millió. Nyílván ezek nem feltétlenül biztos, jó befektetétsek lakásvásárláshoz.


Esetleg milyen szintű lakás fér bele adott befektetéssel kb 7 év mulva, mondjuk családtól kapott kb 10 milliós segítséggel szerintetek feltételezve, hogy majd veszek fel hitelt amit még bőven elbírna a fizetésem, hátha beüt a krakk és 6 hónapon át mondjuk tartalékból kell megélni 40 évesen, mert nehezen találok új állást?


Tudom, nagy részének utána tudok én is számolni és meg is tettem már és nézelődtem. A kérdés inkább azért tettem ki, mert én nem vagyok pénzügyi szakértő tehát lehet akad olyan, aki nálam 100% jobban tudná ilyen tervekkel a megfelelő begektetést és számomra reális elvárásokat.



2023. jan. 22. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha 5-10ev mulva lakast akarsz venni, szerintem nem jo otlet a megtakaritasod nagy reszet kriptoban es reszvenyben tartanod. En a nagyobbik reszet inkabb allampapirban tartanam.


“ Esetleg milyen szintű lakás fér bele adott befektetéssel kb 7 év mulva”: ez inkabb fugg attol, hogy mennyit fogsz tulajdonkeppen felrerakni, mintsem attol, hogy milyen befektetest valasztasz.

2023. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt egy ellenpéldának hoztam, hogy én sem tartom annyira jónak.


Állampapírnál is lehet havi szinten befektetni? Olyan helyzetben is ha nem hiszem, hogy az állam túl jól fog teljesíteni és lehetséges államcsőd vagy ahhoz közeli állapot? Pl.: Görögök?


(Én pénzügyileg nem vagyok igazán kompetens most 1-2 pénzügyi podcast meghalgatási után jöttek fel benne ott állítottakból ezek a félelmek)

2023. jan. 23. 00:28
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Én kriptoban és állampapírban sem tartanám. Egyik se elég megbízható. Vannak olyan részvények, amikbe megéri beletenni, de az sem garancia, mert ha beüt épp egy válság, akkor ott is lehetsz mínuszban, de azok még mindig jobbak.

Amúgy nem, nem fog alapból ilyen gyorsan változni a fizetésed és a pár alatti 1.2 nettó nevetséges elvárás eléggé. Ismerősöm senior 7-8 év tapasztalattal, msot vált és 1 millió nettó alig akarják a cégek megadni. Szóval nem, nem fogsz ilyen jól keresni a top cégeknél sem. Még a félév után 5-6k nettó is nevetséges, inkább bruttóban barátkozz az összeggel.


És ebből adódóan, akkor tudsz félrerakni rendesen, ha otthon laksz. Egyébként nem reálisan, hogy 7 év alatt nagyon lakásod lesz, kivéve ha nem adósítod el magad egy életre.


Az ismerősöm, aki valami pénzügyi szakot végzett, jól is keres, egyszer kiszámolta az általa legjobbnak ítélt befektetéssel, hogy reálisan ilyen 10-12 év lenne egy kényelmes méretű lakás és akkor is még kellenek hitelek


Jelenleg ebből adódóan az álmod nem reális.

2023. jan. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Bitcoin
2023. jan. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kripto szerintem szerencsejáték, amivel nem tudsz kalkulálni. A részvény magas kockázatú befektetés, amelyet TBSZ számlán érdemes felhasználni, 10-20 éves időtávban, hogy a portfólió képes legyen kitermelni a devizaváltási díjat, tranzakció díjat és az állampapir hozamain felül teljesítsen.


5-10 év rövidtávnak számít, így alacsony kockázatú befektetést választanék, mint az állampapír. Államkincstárnál mindez 0 költséggel megtehető és az inflációs környezet miatt magas kamatot is fizetnek.


Állampapírban reál értéken valószínűleg nem fog többet érni a pénzed, de kisebb mértékben fog csökkenni.

2023. jan. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bankok a médiával karöltve még egyszer utoljára el akarja hitetni azokkal az emberekkel, akiknek még van megtakarításuk, hogy milyen jó belépő most az ingatlanpiac. Mivel a kamatok megugrottak, ezért a pénztelen csőcselék már nem fog hitelből lakást venni. De mivel még mindig vastagon negatív a reálkamat, így lehetséges, hogy pár lúzer megtakarítót sikerül beugrasztani egy rossz vételbe azzal a dumával, hogy most lementek az árak.


Na majd ha látok egy 80 százalos nominális bukót akkor esetleg lehet arról szó, hogy lakást vegyen egy épeszű ember, de addig még mindig az extrémen túlfújt territóriumban vagyunk.

2023. jan. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!