Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya nélkül hogyan...

Bankkártya nélkül hogyan lehet legolcsóbban KP-t befizetni OTP számlára?

Figyelt kérdés

A forint számlámhoz nincs bankkártyám, így a befizető automatával nem tudok KP-t befizetni a bankfiókban meg fizetni kell a KP befizetésért is, akárcsak az EUR számlámhoz tartozó kártyával és ott még a váltás is probléma.


Van valami ötletetek, hogyan lehet forint KP-t befizetni a forint számlámra máshogyan?



2023. márc. 10. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Posta, avagy igényelj bankkártyát!
2023. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Bemész egy OTP bankfiókba, és fizetsz. Szükség lesz az irataidra, meg persze a bankszámla számára.
2023. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 krwkco ***** válasza:
52%

Mindenképpen kell egy "bejárat", ahol a kp. számlapénzzé változik.

1. Erre az OTP automata a legalkalmasabb, de az nem áll veled szóba, ha nincs kártyád. De ha másnak van OTP-s kártyája, akkor együtt elmehettek egy ATM-hez és befizethettek a Te számládra.

2. Ha rendszeresen nagyobb összegről van szó, akkor nyithatsz egy államkincstári értékpapírszámlát és ha van a közelben ÁKK fiók, ahol van pénztár, akkor befizeted a kp.-t. Utána vagy veszel egyhónapos diszkont kincstárjegyet vagy kockáztatod, hogy rád fognak szólni és befektetés nélkül átutalod.

3. Nyitsz egy olyan számlát, aminek a bankfiókja közel van, ingyenes a befizetés és az átutalás és nem sok (vagy 0) a számlavezetési díj.

2023. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 krwkco ***** válasza:

#2

Ez volna a legegyszerűbb, de megírta a kérdező, hogy a kp. befizetésnek díja van és azt el akarja kerülni.

2023. márc. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 krwkco ***** válasza:
100%

"a bankfiókban meg fizetni kell a KP befizetésért is"

Amiben lehet, hogy a kérdező téved. Az általános lakossági számlakondiciókban a bankfióki készpénzbefizetés ingyenes.

Persze lehet, hogy neki olyan számlája van, ahol van díj, de jó lenne tudni, hogy ez milyen fajta számla. Hogy megnézhessük a kondíciókat.

2023. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"bankfiókban meg fizetni kell a KP befizetésért is"


Mióta? Mióta az eszemet tudom sose számoltak fel díjat a pénzbefizetésért.

2023. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Megkérsz egy rokont, hogy utaljon át neked, te meg odaadod neki a kápét.

Esetleg postai rózsaszín csekken fizetsz be.

2023. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket mindenkinek!


Utána nézek, hogy a bankfióki befizetésnek az én számlámnál van-e díja. Én úgy tudtam, hogy van, de ha nincs az megoldás is lehet.


#3 "ha másnak van OTP-s kártyája, akkor együtt elmehettek egy ATM-hez és befizethettek a Te számládra."


Úgy érted, ha van kártya, ami miatt szóba áll velem az ATM, utána bármilyen számlára lehet befizetni, nem csak arra, amihez a kártya tartozik? Mert akkor ez is megoldás lehet akár.

Van OTP kártyám, csak nem arra a deviza számlára akarok befizetni, amelyikhez a kártya tartozik, hanem a forint számlámra.


#3 "nyithatsz egy államkincstári értékpapírszámlát és ha van a közelben ÁKK fiók, ahol van pénztár, akkor befizeted a kp.-t"


Ez is jó megoldás lehet, csak erről se találtam egyértelmű infót, hogy az Államkincstárnál lehet-e KP befizetést eszközölni. A legtöbb oldal, amit keresésekkel találtam nem elérhető. A legtöbb ÁKK oldalon a webkincstárat emlegetik, ahol értelemszerűen nincs KP befizetési lehetőség, mert minden online történik. Nem találtam egyértelmű tájékoztatást, hogy tudok az ÁKK számlára KP-t befizetni, de megpróbálok ennek is alaposabban utána járni.

2023. márc. 10. 10:39
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
OTP-ben. És nem, nem kell fizetni a kp befizetésért.
2023. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 krwkco ***** válasza:

"az Államkincstárnál lehet-e KP befizetést eszközölni."

[link]

Ügy: állampapír vétel, eladás - készpénzes.

Nem sok ilyen fiók van. Budapesten talán összesen 3.

2023. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!