Bankártya vagy Készpénz?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok melyikkel lehet spórolni havonta félre tenni? Ha leveszem az egész havi fizetést vagy ha rajta hagyom? Most rajta hagyom minden hónapban, de gondolkozok hogy átállok KPra kiváncsi vagyok, hogy akkor is ugyan annyit költök, vagy marad egy kicsi? Tapasztalatok?

#bankkártya #spórolás #készpenz vagy bankártya
2023. márc. 18. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Én készpénzzel jobban tudok spórolni.
2023. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
100%

"Bankártya vagy Készpénz?"

Ha problémád van a spórolással, akkor jobb a készpénz. A megtakaritásra szánt összeget fizetésnapkor el kell különíteni. Pl. automatikusan átutaltatni ÁKK értékpapírszámlára és DKJ-t vagy PEMÁP-ot venni. Vagy ugyanez kártyával.

A rezsi csoportos beszedésére valót ott kell hagyni a számlán.

A többi készpénz, négy-öt boritékra elosztva. Hetenként egy.

2023. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 NTBS ***** válasza:
42%
Készpénz.
2023. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is jobban tudok spórolni, ha készpénzben van.

Bankkártyával csak egy csipogás a dolog, hogy fogyjon a pénz "számolatlanul".

Ha készpénzben látom, hogy mikor mennyi van (még), jobban be tudom osztani.

2023. márc. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ezen múlik a dolog, én főleg bankkártyával fizetek és elég jól megy a spórolás. (már amennyire ilyen infláció mellett lehetséges) Inkább azib múlik, hogy az ember mennyire tudatosan vásárol, milyen dolgokra költ, az meg független attól, hogy mivel fizet. Én szeretem, hogy a netbank kimutatja, hogy hol mennyit költöttem, enélkül nehezebb lenne visszanézni.
2023. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj ha ott a kártya akkor azt is megveszi az ember amit lehet hogy egyébként nem venne meg. Ha elmegyek a boltba kártyával akkor a tudat bennem van hogy vehetek bőven amit akarok, de ha elmegyek a zsebembe fix összegű Kpval akkor csak azt veszem amit kell és nem fogok mást venni mivel félek hogy a kasszánál nem lesz nálam annyi pénz. Nyílván ez kártyával is meg lehet csinálni csak ahogy magamat ismerem biztos hogy meglátok valamit ami megtetszik megveszem. Nehéz ellen állni de nem csak én vagyok így ezzel.
2023. márc. 19. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én is jobban tudok spórolni,"


Ott van az ÉN szó. Tehát nekem készpénzzel jobban megy a spórolás. Másnak meg bankkártyával is megy.

Nekem a készpénz egy fék a költekezésben.

2023. márc. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egészéletemben a készpénz híve voltam, ezzel tanultam meg spórolni, és mai napig ezt használom, ha vásárólok valamit. Pl.. ha már milliokról van szó, akkor az átutalást választom.

Bankkártyát havonta, 1-2 alkalommal használok, de olyan is volt, hogy hónapokig nem használtam, mert volt otthon elegendő készpénz. Másrészt, nem bízok a bankokban, de jelenlegi helyzetben még azon is gondolkodtam, hogy minden pénzemet kiveszem a bankból, és valami másba fektettem.

A készpénzt bárhol és bármikor elfogadják, míg a bankkártyát már nem.

A spórolás amúgy is fejben dőlik el, meg hogy milyen módszerrel csinálod, mert rengeteg spórolási technika létezik.

2023. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem sose volt gondom sem a készpénzes sem a bankkártyás spórolással. Tudatosság a kulcs. Egyébként meg nem haszontalan dolog a Revolut sem, amióta az MNB beparázott, hogy féltik a magyar ügyfeleket, azóta csak nyugodtabb vagyok a Revolut felől. :-)
2023. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!