Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Értékpapírszámla passzív...

Ladamtla kérdése:

OTP Értékpapírszámla passzív költsége?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyitni az OTP-nél egy értékpapírszámlát, ahol legelőször egy adag zrt-s részvényt tárolnék (kívülről kapom).

Milyen "passzív" költsége van az OTP-s értékpapírszámlának, ha nem kereskedek rajta aktívan, csupán "tarolásra" van használva. (Havi, negyedéves, vagy éves díj, valószínűleg a minimumot nem fogja elérni a forgalom, így a minimum összeget kell fizetnem.)


Az aktuális hirdetmény: [link]

(Egy órája bújom, de kezd sok lenni)


Előre is köszönöm, ha tudja valaki a választ.



2023. ápr. 28. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Figyi, ez egy szolgáltatás, amit meg a bank nyújt. Te meg a leendő ügyfél vagy. Kérdezd meg tőlük, ha kell nekik pénzed válaszolnak, ha nem akkor keress másik bankot.
2023. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1:

Teljesen igazad van, ez lesz végül. Csak ugye hosszúhétvége, szünet... És most számolgatok.

Gondoltam, hátha van valakinek tapasztalata vele.

Igazából, jobb több oldalról megnézni a dolgot, lehet, hogy egy aktív ügyfél máshogy írja le, minthogy engem tájékoztatnának bent. Mert ugye ismerjük a bankokat.

2023. ápr. 28. 21:44
 3/4 krwkco ***** válasza:
73%

Ha nincs Prémium vagy Prémium Plusz folyószámlád az OTP-nél, Akkor negyedévenként legalább 976 Ft vagy a számlaérték 0,25/4=0,0625%-a.

A bonyolítás csak arra vonatkozik, hogy hogyan számítja a számlaértéket az OTP. Mivel nem adsz és veszel, ezért nálad a részvények értéke.

Szerintem ennyi.

2023. ápr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

0.25%


10M értékű portfolióra (akár pénz, akár értékpapír, akár befektetési alap) évi 25000 Ft.

De minimum kb. 4000 Ft.

2023. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!