Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzálog hitel elengedés menete?

Jelzálog hitel elengedés menete?

Figyelt kérdés

Van 3 gyermekem,akik 2010,2012,és 2014 ben születtek.Tehát rájuk nem tudom igenybe venni a jelzálog hitel elengedést.Tavaly vettünk egy CSOK-os házat.

Most 11 hetes kismama vagyok.Csak a 4.babára kaphatjuk meg az elengedést.Mennyi az összege?

12 hetes kortól lehet igényelni,vagy csak ha megszületik?

Ki tud ebben segíteni,hogy hogyan kell pontosan kitölteni a nyomtatványt?Nem szeretném hibásan leadni.

Ha bemegyek az OTP-be,ahol igenyeltük a CSOK-ot,ott tudnak segíteni?

(Bocsi,csak kicsit elvesztem ebben az egészben)

Válaszokat köszönöm!



#Jelzálog hitel elengedés
2023. máj. 14. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha bemész, ott megmondják, ha ott vetted fel a hitelt.
2023. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt le van írva minden. Csak a mostani gyerekre veheted majd igénybe és a születése után 2 hónapon belül be kell nyújtani a kérvényt, de már most is igényelheted a magzatra, ha elmúlt majd 12 hetes. A már meglévő gyerekekre nem veheted igénybe, mert a hitelnek idősebbnek kellene lennie, mint a gyereknek. (Ha a hiteletek meglenne 2010 vagy régebb óta, akkor tudnád mind a 4 gyerekre igénybe venni.) Amit linkeltem ott le van írva egy blogposztban minden.

2023. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. máj. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!