Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a hitelkártya visszafizetés...

Ha a hitelkártya visszafizetési határideje minden hónap 7-e, és ha a fizetés 9-én jön meg, és akkor utálok mindig (teljes összeget, abban az esetben még nem tiltják a kártyát?

Figyelt kérdés
Valami türelmi időt is mondták minden hó 13-ig.
2023. aug. 10. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiltják
2023. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kéne nézned, hogy mi van a szerződésben pontosan. Általában ez úgy néz ki, hogy van egy zárási dátum és egy fizetési határidő. A zárás és a fizetési határidő között kell rátenned a kártyára egy minimumösszeget, ami szintén a szerződésben van meghatározva. Ez lehet egy fix összeg, vagy a felhasznált hitelkeret adott százaléka.


A lényeg, hogy ha a zárás és a fizetési határidő között nem utalsz egy fillért sem, akkor le ugyan nem tiltják a kártyát, de tipikusan van valamilyen büntetés, amit ráterhelnek, és ez legtöbbször eléggé hasbaakasztós összeg. Olyat tehát ne csinálj, hogy a határidő után fizetsz. Nézd meg, hogy mi az a legutolsó dátum, ameddig fizetned kell, és legalább a minimum összeget addigra tedd rá a kártyára.

2023. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
100%
Minden hónapban készítenek kimutatást. Az appba, emailen vagy a weblapon. Abban benne van, hogy mennyi volt a költés az előző időszakban, mennyi a minimális törlesztés és mi a határidő. A türelmi idő általában az időszak utáni 15 nappal jár le. Ha ünnepnap miatt ettől eltérés van, az látszik.
2023. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jártam, hogy ha egy napot is késtem akkor 4500 forint büntetést is kellett fizetnem. Nézd meg mi van a szerződésedben.
2023. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na pont az ilyen embernek nem kéne hitelkártyát kapnia, aki még azzal sincs tisztában meddig kell visszatölteni a hitelkártya keretet.

Ti belőletek élnek a bankok, ember.

2023. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:
79%

#5

"...aki még azzal sincs tisztában..."

Megkérdezi, megtanulja. Nem ezzel van a gond. Hanem akkor, ha az illető hajlamos arra, hogy adósságot halmozzon fel.

A kettő nem ugyanaz.

2023. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha csak minimumösszeget törlesztesz, attól még a kamat az egész adósságon ketyeg, nem kicsi összeggel, általában a legtöbb hitelkártyánál így van (legalábbis, amiket én hazsnáltam eddig, azoknál mind ez volt, hogy volt mondjuk 10000,-Ft minimumösszeg, amit törleszteni kellett, de attól még az egész félmilliós adósságra felszámolták a 40+%-os kamatot, hacsak a TELJES ÖSSZEGET nem törlesztetted határidőig.)


Én is szarakodtam hitelkártyákkal, amikor még ilyen 2-3%-os visszatérítést lehetett kapni rá, és kiszámoltam, hogy évente nyerek ezzel kb. 50000,-Ft-ot.


Aztán egyszer csúsztam 1-2 napot a visszafizetéssel, kb. lenullázta az egész éves nyereségemet a kamat és a büntetés összege.


Még abban a hónapban bementem a bankba megszűntetni a hitelkártyámat, azóta sem váltottam ki újat. Kell a francnak, jó nekem a debit kártya is.

2023. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!