Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri még mindig államkötvény...

Megéri még mindig államkötvényt venni ha továbbra is hülye vagyok a pénzügyekhez és félek az inflációtól meg a kockázattól?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem éri meg az államkötvény, akkor milyen jobb választás van, ha félek az inflációtól és a kockázattól?

2023. aug. 11. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Jobbat nemigen kapsz
2023. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha hülye vagy a pénzügyekhez, akkor éri meg igazán.
2023. aug. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha hülye vagy a pénzügyekhez, akkor szerintem egy viszonylag jó kezdés az állampapírok világa mert elenyésző a kockázat. Én magam is állampapírral lezdtem elmélyedni a pénzügyekben, jelenleg úy néz ki a portfólióm, hogy prémium állampapír a nagyja, mellette van néhány havi fizetésemmel megegyező összeg kincstári takarékjegyben mint levonás nélkül bármikor hozzáférhető pénz, illetve van egy havi fizetésem fele-fele arányban bankszámlán és kézpénzben költőpénznek. Ezek mellett nemrég kezdtem el fondolkodni, hogy ha a nagy kamatok kora véget ér, lehet ki fogom próbálni a tőzsde világát is, természetesen először csak kis pénzzel.
2023. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Hogyha PMÁP-ra célzol, alacsony kockázatú befektetés, amelynek kamata az éves hivatalos magyar inflációtól függ. Meggazdagodni nem lehet belőle, de értékállóbb marad a pénzed, mintha bankszámlán csücsülne.
2023. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Pénzügyi téren a legnagyobb kockázat te magad vagy.


Akkor mitől is félsz pontosan?

2023. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Nyilván ha van egy állampapírtól tutibb befektetés ami szintén kecsegtető és nincs nagy kockázata, akkor hülye létemre is jól járhatok. Csak nyilván itt senki nem fogja megmondani, hogy most mibe fektessek ami most nagyon megéri, végül is mire számíthattam...
2023. aug. 11. 21:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, hogy a legnagyobb kockázat te magad vagy. A hozzáértésed, illetve annak hiánya.


Számomra például a részvényekkel történő kereskedés sem kockázatosabb mint az állampapír, a hozama viszont sokszorosa annak.


Visszatekintve, nincs olyan negyedévem, amelyik veszteséges lett volna.


Emellett forexen is kereskedek, többnyire napon belül vagy rövid swing te, s sok évre visszamenőleg nincs olyan hónapom, aminek a hozama ne haladta volna meg az állampapír hozamát.


Ezért írtam, hogy a kockázat te magad vagy. Számodra ez nem biztos hogy jó lenne, hisz nem tudod hogyan kell jól csinálni.


Van, aki budapesti lakásokkal kereskedik, ő abban van otthon, számára az, ami a legkevésbé kockázatos. Van aki vidéki/falusi ingatlanokkal kereskedik, ő abban van otthon, számára az a legkevésbé kockázatos.


Ezek bármelyike többet hoz mint az állampapír. Viszont csak akkor, ha jól csinálod. Tehát érteni kell hozzá.


Egyik barátom használtcikkekkel és régiségekkel kereskedik. Az ő hozama is lényegesen magasabb, mint az állampapír hozama, viszont ehhez is érteni kell, nem kicsit, nagyon.


Az állampapírnak egyetlen előnye van, nulla pénzügyi hozzáértéssel is hoz valamit. Legalábbis látszólag. Sokaknak ez is elég.

2023. aug. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

7 mas az aktiv kereskedés és a befektetés nyilvan egy lakás árat nem nyomnad fel icmarketsre főleg hogy lehet propfirmel is kereskedni

Szerintem kérdező kezdel az állam papírral majd beletanulsz fokozatosan ha akarsz ha meg nem akarsz ezzel foglalkozni akkor örülj ha pénzed nem inflalodik el senki nem fogja meg mondani neked hogy melyik részvényt stb vegyél

2023. aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

13 augusztus egy zuglói panel 185e 23 aug 826e. 4.46 szoros hozam.

[link]

"A 10 éves állampapírok éves átlaghozama 3,8 százalék volt az elmúlt 10 évben."

45% ot hozott 10 év alatt.

1M ft ból lakásban lett 4,46?

Állampapírban 1,45M

Kenyérről, tejről, ... ne is beszéljünk.

A lakás sem tutti pl. 2010 15 között 0 emelkedés

[link]

2023. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

9: Kamatos kamatról tetszett már hallani?


Egyébként természetesen az állampapír hosszútávon nem jó befektetés. Alacsony kockázatú, könnyen hozzáférhető, azaz remek lehetőség kisebb összeget benne hagyni, amit nem akarsz hogy bankszámlán inflálódjon, miközben még nincs meg a pénz helye/bármikor szükséged lehet rá.


Zárójelben megjegyezném, hogy nem mindenhol nőttek ennyivel a lakás árak, miközben állampapírnál átlagról írsz.


Ugyanakkor nézd meg elmúlt évet, miközben a legtöbb helyen csökken avagy stagnál a lakás ár, miközben állampapír 16%-hoz, jövőre meg 18-20% között, a lakás árak pedig nagy valószínűséggel nem fognak növekedni, azaz ha valaki kizárólag ezt az időszakot elemezné (mint ahogy te is kiragadtál egy neked tetszőt), ugyanúgy megtévesztő következtetésre jutna.


Félreértés ne essék, én se tartom jobbnak hosszútávon az állampapírt egy lakásnál, de mint írtam, nem is arra való.

2023. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!