Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felmondtam, de a közeljövőben...

Felmondtam, de a közeljövőben lakáshitelt szeretnék felvenni 3 hónap munkaviszony után intézhető már?

Figyelt kérdés

Budapesten élek albérletben, már nagyon stresszelt a jelenlegi munkahelyem, pénteken járt le a felmondási időm.


Lakásvásárlás előtt állok, de ezen a munkahelyen nem tudtam volna elképzelni, hogy stabil mentális állapotban legyek, hogy így vegyek a nyakamba lakáshitelt.


3-4 hét alatt úgy vélem, hogy találok új munkahelyet, de elég válogatósan nézem, mert olyat akarok nézni, ami stabil és a hitelem és tudom gond nélkül fizetni.


Ha jól tudom a hitel egyik feltétele, hogy igazolhatóan legyen 3 hónapon át rendszeres jövedelem.


Már meg van a kinézett lakás, alkutól függően 3-5 millió forint hitelre volna szükségem, ami a mai világban nem sok. Még a futamidőn vacillálok, 8-10 éven gondolkoztam. Vagy esetleg a 20 éven, mert akkor nagyon baráti volna a törlesztőrészlet. Úgy is végtörleszteném idő előtt.


Mivel nem vettem még fel lakáshitelt, ennek az a menete, hogy először meg kell legyen a konkrét lakásnak amire a hitelt kívánom felvenni és ezt követően lehet intézni a banki részét?


Milyen futamidőt célszerű válasszak? Nagyjából 35-40 milliós lenne az ingatlan, a hitel mértéke pedig 3-5 millió körül alakulna.


Köszönöm a segítséget!


2023. szept. 4. 09:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hónap elég kevés, de mivel nagyon magas a saját erő lehet menni fog. Szerintem a leghosszabb futamidőt érdemes választani és inkább eltörleszteni.
2023. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!