Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Prémium Magyar Állampapír...

A Prémium Magyar Állampapír 2033/I-nél mi várható később?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra gondoltam veszek ilyet.

De nem tudom, később mi várható. Nem értek hozzá.


A vételi és eladási árfolyam különbsége jelenleg kereken 1 %.

Ez később, évek múlva is ennyi lesz? Vajon mennyi lehet a különbség maximum?


A kamatfizetések napján, évente egyszer január 20-án az árfolyam 100% körüli lesz mindig? A vételi árfolyam(ha lehet majd venni) 100% lesz mindig?

Vagy hogyan várható?


Olyan veszély nem fenyeget, hogy idővel lezuhan az árfolyam? Mondjuk egyszerre csak lemegy 70-80 körülire? Hogy mondjuk ezzel akadályozzák meg a lejárat előtti kivétet.

Mert ha éppen akkor kellene kivenni a pénzt hatalmasat buknék.


Köszönettel várom a válaszokat.



2023. szept. 16. 01:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem biztos, hogy mindig 1% lesz, de nem valószínű, hogy ez jelentős mértékben emelkedjen. Ha így történne, akkor jelentsen csökkene a lakossági állampapír értékesítése, ami nyilván nem cél, mert a költségvetést folyamatosan finanszírozni kell, és ebben a lakosságnak nagy szerepet szánnak.


Itt nincs olyan, hogy kamatfizetéskor 100% lenne az árfolyam. Az 1%-öt mindig meg kell fizetni lejárat előtti eladáskor.

2023. szept. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

"Ez később, évek múlva is ennyi lesz?"


Ezt jelenleg senki nem tudja. Talán még az sem, aki a későbbiekben döntést hoz ezzel kapcsolatban.


"Vajon mennyi lehet a különbség maximum?"


0-100-ig bármennyi. Talán majd hasraütéssel mondanak egy olyan számot, hogy senki ne akarja bevállalni...


"Vagy hogyan várható?"


Ezt jelenleg senki nem tudja.


"Olyan veszély nem fenyeget, hogy idővel lezuhan az árfolyam? Mondjuk egyszerre csak lemegy 70-80 körülire?"


Ezekre a kérdésekre jelenleg senki nem tud válaszolni. Ha esetleg mégis lenne valaki, aki tudna, az biztosan nem akar...

2023. szept. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

"Arra gondoltam veszek ilyet... Nem értek hozzá."


Azért az érdekelne, hogy ha valamihez nem értesz, s ezt be is ismered, akkor mégis, hogyan, mi alapján jut eszedbe pénzt tenni bele?


Miből gondolod, hogy itt, egy anonim oldalon, full ismeretlen emberektől megbízható, jó tanácsot fogsz kapni?

2023. szept. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Ha fordulonapon veszed, akkor nulla% felhalmozott kamat lesz az ertekpapirodon, így neverteken tudod venni.

Az év többi napján lesz valamennyi kamat felhalmozodas, így többet kell fizetned érte, mint a névérték, de ezt fordulonapon visszakapod.


A visszavaltasnak van jelenleg 1% díja ennél a papirnal.


Lényegében, ha hosszabb ideig akarod tartani, akkor ezeken nem fogsz bukni.


Ami viszont érdekes, hogy változatnak a szabályok időközben. Érdemes figyelni azért...

2023. szept. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

@2 Szomorú vagyok, ha tényleg megválaszolhatatlan kérdéseket tettem fel.

---

@3

Éppen azért érdeklődöm, mert nem különösebben nem értek hozzá.

Azt biztosan tudom, hogy jobb megoldás, mintha a párnám alatt lenne. Legalábbis remélem.


Itt bárki beírhat, bárki írhat ellenvéleményt, bárki értékelhet és én magam is végiggondolom a válaszokat.

---

@4

Szerintem fél év-1 éves benntartást követő kivét esetén is jobb megoldás jelenleg, mint az azonos idejű Diszkont Kincstárjegy, nem?

Mert akkora a kamat-hozamkülönbség, ami fedezné még a címben nevezett állampapír visszaváltási árfolyamkülönbözetét is - gondolom - nem?

Gondolom még akkor is ha az 2%-os lenne.

---


Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat.

2023. szept. 16. 08:35
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
A DKJ nem fizet annyit jelenleg mint az infláció követő állampapírok.
2023. szept. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze tudom, azért is gondoltam, hogy jó lenne a címben nevezettet venni, aztán egy idő után lecserélni egy jobb állampapírra - már ha lehet. Nem tudom jól gondolom-e.
2023. szept. 16. 08:49
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Valószínűleg 1-2 éven belül magasabb lesz az eladási és visszaváltási árfolyam közötti különbség, erről viszont nincs jelenleg információ, személy szerint 1-4% tippelnék.


Egy PMÁP széria jellemzően 2-3 hónapig vásárolható, utána lezárják és új szériát bocsátanak ki, amelynek eltérhet a kondíciója. Azaz 1 év múlva nem fogsz tudni ugyanolyat vásárolni.


Youtube-on rengeteg videó tanít, lásd Bence Balázs, Pénzügyi fitness csatornái, ezen felül államkincstár honlapján is tájékozódhatsz a nyilvános ajánlattételnél.

2023. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem. Éppen le van pontozva az előttem szóló 12%-ra.

A lepontozók is beírhatnák véleményüket.


A 6-os hsz lepontozását végképp nem értem: a diszkont kincstárjegyek miacsodája jelenleg: 8,90.

A címben nevezett kamata: 14,75 %.

---

@8: Köszönöm az ajánlást, majd ha jobban lesz időm, ránézek azokra a videókra.

---

Nem értem miért nem kiszíthatóbbak a kérdéseimben nevezett paraméterek.

---

Köszönettel várom a további válaszokat.

2023. szept. 18. 21:34
 10/16 A kérdező kommentje:
Jav: kiszíthatóbbak->kiszámíthatóbbak
2023. szept. 18. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!