Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen könyvekből, videókból,...

Milyen könyvekből, videókból, segédanyagokból, stb. érdemes tanulnom a tőzsdéről?

Figyelt kérdés
Egy ideje gondolkodom azon, hogy elkezdjem a tőzsdézést, de mivel még csak iskolába járok (egyetem, 21 éves vagyok), kevés a fizetésem, eddig mindig halogattam. A kevés pénzemet biztonságosan akartam befektetni (állampapírokat vettem, és amúgy kit érdekel, más mit mond, én szeretem, meg amúgy se a 8%-os kamatozásúakat vettem meg), azonban úgy érzem, szintet kellene lépnem. Többen írták, hogy a tőzsde hosszútávon jó befektetés, még akkor is, ha nem sokat fektetek be (nyilván tudom, hogy nem lesz 1000 Ft-ból 1000000 Ft, nem élek álomvilágban), és kíváncsi vagyok, hogy ez nekem való-e egyáltalán. Ti miből tanultatok, ami nektek bevált? Vagy arra is kíváncsi lennék, hogy szerintetek érdemes kockáztatnom ebben a helyzetben?

2023. okt. 1. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Először youtube videokat kezdtem nezni, tobb csatornat, mivel az online vilag naprakeszebb es aktualisabb. Aztan abbol probaltam gyurni valami egyveleget amit hasznositok es befektetek. Semmi extra, keress ra, hogy tozsde/befektetes stb, aztan ragadd ki minden videobol a szamodra lenyegeset. A konyvek akkor, ha mar az alapokkal/aktualitasokkal kepbe vagy.
2023. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Kezdetnek bármilyen pénzügyek alapjai tankönyv megteszi, ami tisztázza a fogalmakat; helyére teszi, hogy milyen gazdasági szereplők vannak, mi az a pénzpiac, mi a tőkepiac, ott kik a spekulánsok, kik a brókerek, ki az elszámolóház, kik a befektetők, kik a kibocsátók, melyiknek mi a szerepe… milyen pénzügyi instrumentumok vannak, azoknak mik a tulajdonságai és hogy kell őket értékelni, mi az a kockázat, mit jelent a pénz időértéke, mi a hozam, mi a hozamgörbe, ez hogyan hat az árfolyamokra, mi a kockázat és a hozam közötti összefüggés…


Ha ezek megvannak már nem lesznek olyan mondataid, hogy “tőzsdébe fektetek”.


Innen lehet tovább indulni a vállalatértékelés irányába, ami segít az egyes részvények megítélésében, hogy szerinted olcsók vagy drágák.

2023. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Hat ha neked ehhez efféle hülyeség kell akkor kerülnöd kéne a tőzsdét mert csak bukó lesz belőle...
2023. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
A sajat hibaimbol tanultam. Amikor minden penzed tozsden van éveken at es eleg sokat olvasol akkor par ev alatt ki tudod alakitani azt a strategiat ami neked megfelel
2023. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bőrarc ***** válasza:
74%

Szia! Először kezdj olyan anyagokkal, amelyeket ingyenesen el tudsz érni.


Blogok:


-kiszamolo.hu,

-szendreiadam.hu

-elemzeskozpont.hu


Vlogok:


-Kiszámoló Akadémia,

-Elemzésközpont videók,

-Bence Balázs videói,

-Moneyvlog,

-Hozamvadász,

-Kékesi Dóri videói,

-Szendrei Ádám videói,


Majd jöhetnek a könyvek:


Bence Balázs: A sikeres kereskedő,

Sólyomi Dávid: Osztalékból szabadon


Ezekből így összességében már nagyon jó alapot lehet építeni és én úgy gondolom, nincs is szükség fizetős képzésekre. Legalábbis nálam bevált. Én nem foglalkozom daytraddel, árupiaccal, nemesfémekkel, egyedi részvényeket sem veszek. A kötvényportfólióm különböző lejáratú magyar állampapirokból áll, a részvényportfólióm csak ETF-ekből(európa, USA, világ), próbálom tartani a 30% kötvény-70% ETF arányt, így évente súlyozom. Ez az én stratégiám; lehet, nem a legjobb, de nálam bevált, nyugodtan alszom.

2023. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!