Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a logika abban, hogy ha...

Mi a logika abban, hogy ha valakinek kevés (vagy semennyi) pénz érkezik a bankszámlájára, az többet fizet számlavezetési díjként mint akinek sok pénz jön rá?

Figyelt kérdés

Ma voltunk bent a bankban megérdeklődni miért fizetek egy vagyont úgy hogy nincs is semmilyen pénzmozgás a számlámon (miközben szüleim akik rendesen kapnak fizetést meg vásárolnak meg minden, ők egy tizedét se fizetik mint én).

Elmagyarázták, hogy azért mert olyan csomagban vagyok ahol nincs fix minimum érkező pénz a számlára. A többi, olcsóbb számlavezetésű csomaghoz kell egy fix összeg hogy jöjjön minden hónapban.

Kérdem én, ebben hol a logika? Miért arról nyúzzák a pénzt, akinek nincs is? Vagy ez is azért van hogy illeszkedjen a kormány állampolgárbarát politikájához, nevezetesen a csórót adóztassuk a halálba, a gazdag meg legyen még gazdagabb mindenféle kedvezményekkel?



2023. okt. 4. 23:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A bankok nem szeretetszolgalat...
2023. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as választ írtam. Azért gondold meg és keress jobbat. Most milyen van ha leírod talán itt is van aki tud adni konkrét tippet.
2023. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, egy ideje már minden banknál kötelező kínálni kis költségű minimál számlacsomagot, viszont ha a tiéd régebben létezik, mint ezt bevezették, akkor ez még nem az és maguktól nem fogják a bankok ajánlani.


Biztosan találsz róla összehasonlító cikkeket, azt hiszem talán a Bankmonitor szokott ilyeneket közölni. Nézz utána, hogy melyik banknál mik a lehetőségek és ne csak a számlavezetési díjat nézd, hanem minden más költséget is, amiket használsz. Egyáltalán nem biztos, hogy az ember mindig olcsóbbal jár legjobban.


Ahogy a mondás tartja, az ördög mindig a részletekben lakik.

2023. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Aki arra sem hajlandó, hogy kiválassza a nyilvános kínálatból a számára legkedvezőbb vagy legolcsóbb bankszámlát, hanem rábízza a banki ügyintézőre melyik számlát nyissa, az később miért problémázik a saját lustaságán?

Nyissál revolut vagy wise számlát, az ingyen van, csak nyitáskor kell a saját meglevő magyar bankszámládról feltöltened 6 ezer forinttal, amiből levonja a kártya díját.

2023. okt. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!