Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri a bankszámlán tartani...

Megéri a bankszámlán tartani a pénzt?

Figyelt kérdés

Megéri mondjuk az OTP bankban hagyni az embernek a spórolt pénzét sima folyószámlán?

Vagy otthon lenne érdemes készpénzben tartani inkább?

Befektetni nem szeretnék mondjuk.



2023. okt. 18. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Úgy tűnik, hogy csak azt nem szeretnéd, amit érdemes.


Amit nem lenne érdemes, azt viszont szeretnéd.


Sajnos, nem lehet segíteni rajtad…

2023. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Dollárt vagy Eurót ajánlom.
2023. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem. A pénznek nincs megtakarítási, felhalmozási funkciója mert végtelenül sokszorosítható. Forgalmi célja van csak. Nem érdemes kuporgatni, mert amit kivonsz a gazdasági körforgásból, azt pótolják…
2023. okt. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha a befektetés nem opció, mert ez volt a kérdés, akkor a bankban tartsd. Biztonságosabb. De viszont befagyaszthatják, szóval.. Igaz, az az átlag emberre szerencsére csak igen ritkán vonatkozik.
2023. okt. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Pénzügyi intelligencia zérus.

Befektetni, aminek értelme is volna, azt nem szeretnéd, de bankszámlán vagy készpénzben elinflálni azt akarod. Oké. Ülj le fiam, egyes!

2023. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Nagyobb összeget nem érdemes egy bankszámlán tartani.

Nekem szét van szórva, van pénzem állampapírban, befektetési aranyban, és egy kisebb ingatlanban is. Sok ember biztos, hogy nem ért egyet velem, de én szigorúan tartok otthon KP, forintot, és eurót is.

Bankszámlán, max 100 ezer forintot tartok.

2023. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Lehet találni remek írásokat, vagy akár videókat is a gazdaság működéséről, pénzügyi tudatosság alapjairól, hogyan érdemes a pénzügyeket intézni. Nézelődj egy kicsit, aztán csinálsz, amit akarsz.


A KP kis mennyiségben nem árt, de nagy mennyiségben nagyon nem biztonságos és nem is praktikus.


A bank már biztonságosabb, de lekötetlenül csak a bankszámlán tartani a pénzed nagyon nem gazdaságos.


Pont a befektetések azok, amik lehetővé teszik, hogy ne csak tárolgasd a pénzed, hanem a pénz dolgozzon is neked, gyarapodjon és növelje az értékét, ne csak veszítse. Persze ahhoz nem árt némi tájékozódás, hogy a befektetésekről minél jobb döntést hozhass, de a tanulás és tudás még senkinek nem ártott meg.

2023. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Kb.a legrosszabb dolog amit tehetsz a megtakarításoddal.

Idővel csak el fog inflálodni.


Nekem van állampapírban egy kisebb összegem.

Deviza számlán van egy kis megtakaritott eurom


Egy kisebb településen vásároltam befektetésnek 4 éve egy építési telket.


Az a telek azóta minimum kétszer háromszor annyit ér,ha el akarnám adni.

Illetve idén 1,2 Ha tölgy és bükk erdőt vásároltam.


Napok óta neten nézegetem milyen Magyarországi és Eu-s erdészeti pályázatok vannak.

2023. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De ahhoz, hogy erdőt vehess, valami végzettség is kell, nem?
2023. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Erdőművelő vagy aranykalászos gazda,nekem az utóbbi van.
2023. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!