Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró idén vagy jövőre?

Babaváró idén vagy jövőre?

Figyelt kérdés

31 éves, nagyon fiatal várandós vagyok, december elején leszek 12 hetes várandós.

Azzal kapcsolatban kerném a véleményeket, hogy nem tudom, hogy járnánk jobban a babaváróval kapcsolatban, ha felvesszük idén az életkori megkötés és szigorítás előtt a 10 milliót vagy felvesszük jövőre -a 11-et-, hisz ha minden igaz jövőre 30 év felett azok kapnak hitelt, ahol már igazolt a terhesség. Azonban, ahogy utánanéztem nem találtam ezen kívül semmi "buktatót".

Mit gondoltok, mit tennétek, idén vennétek fel vagy jövőre? Valamint tudtok az életkori valtoztatáson kívül valami más változtatást, ami esetünkben fontos lehet?


Köszönöm a válaszokat!



2023. okt. 23. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Vedd el azt amit ma adnak mert a holnap bizonytalan. Főleg ezzel a kormannyal. Putler egyet fingik, kedvenc zsirdisznonk meg egybol ugrik a szar szagra es az se biztos hogy lesz mit enni, nem hogy nagyobb osszegeket osztogasson az allam...
2023. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
86%
Én most venném fel a helyedben. Az a +1millió nem éri meg a kockázatot, hogy ki tudja mit találnak még ki mellé.
2023. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben megvárnám a 12 hetes terhességet és még idén venném fel a 10M ft babavárót, mert ezzel már garantáltan megkapnátok a kamatmentességet, mivek a 12. hetet meghaladó magzat teljesítettnek minősül, de ha úgy érzed, teljesen stabil a terhességed, tehát nem kell attól tartani, hogy a magzatot elveszíted, akkor azzal sem hozol rossz döntést, ha januárban igénylitek meg a 11M Ft-ot.
2023. okt. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 24. 07:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is megvárnám a 12 hetet és ha nincs egetrengető szükségetek arra a +1 millió hitelre, akkor elindítanám még decemberben az igénylést. Arra figyelnék, hogy addigra minden papír rendben legyen, beadás kész legyen.

Szerintem teljesen felesleges kivárni a bizonytalant úgy, hogy ez is csak egy hitel, nem ajándék + 1 milláról van szó.

2023. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!