Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ténylege ennyire dedósok az...

Ténylege ennyire dedósok az emberek?

Figyelt kérdés

Agyba-főbe reklámozzák az OTP persely funkcióját (de a K&H-nak is van hasonló). Ez gyakorlatilag egy elkülönített összeg, ami nem kamatozik, csak úgy van. Erre ekkora igény van? Nem tudom elképzelni, hogy felnőtt embernek miért lenne ilyesmire szüksége. Ha valamit venni akarok, akkor megveszem. Ha nincs meg rá a pénz, akkor meg kivárok, nem költöm el a pénzem. De az ilyen "félreteszem perselybe" totálisan óvodás dolog.


Hogy van ez?



2023. nov. 10. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondolsz, miert kell agyba-fobe reklamozniuk?
2023. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tényleg borzasztó ostobák pénzügyekhez. Olyan kérdések vannak itt is néha, hogy milyen módon tud úgy félretenni pénzt, hogy “ne férhessen hozzá” ha költekezhetnékje támad. Azaz kvázi arra van igénye hogy a saját vagyonához ne tudjon hozzáférni 🤣 Én szívesen nyitnék ilyen “pénzmegőrzőt” ahol biztonságban van a lóvéjuk még tőlük is.


Elhiszem hogy a bankok kiszimatolják ezeket a piaci igényeket, amiket a pénzügyi analfabéták támasztanak.


Ha nem kellene hozzá mindenféle MNB működési engedély már rég “prémium kincstárjegy”-et árulnék ezeknek a gyökereknek. Majd a bankok biztos kijönnek ilyen termékkel, csak kicsit burkoltabban…

2023. nov. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Az államkincstár is reklamozza hogy naluk a pmapba mennyit hozna az emberek penze... Megis a magyarok nagy resze oda se rakja be a penzet... Penzugyi analfabeta az emberek 90 szazaleka
2023. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk valami olyan lekötésbe, ahol az átfutási idő, míg feloldják legalább fél nap, én is szívesen beraknám a pénzem. Valamennyit szeretek kp-ban tartani a számlámon viszont mindig ideges vagyok tőle, hogy mi van, ha feltörik és lenyúlják a pénzt.
2023. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nèzz bele bármelyik facebookos banki hirdetès kommentszekciójàba. agyhalàl ami megy. sok nyugger meg proli hőbörögnek, azt se èrtik mire, csak mennek böfögni hogy bankróósz.
2023. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#2 Igen, olyan kérdést én is többször láttam, hogy hogy tudná maga elől is elzárni a pénzt. Ez az a mentalitás, amit soha nem bírtam felfogni, hogy miért van ingere az embereknek addig költeni a pénzt, amíg van?!

Nyilván én is van, hogy megveszek ezt-azt, ami nem muszáj, de nem égeti a zsebemet a pénz. Ha azt látom, hogy van a számlámon 800 ezer, akkor nem kezdek el azon gondolkodni, hogy mire kéne elverni...


Egyébként igen, az emberek döntő többsége sajnos pénzügyi analfabéta, mert ugye ilyesmit nem tanítanak az iskolában, a többségnek meg nincs elég esze hozzá, hogy a saját érdekében utána nézzen az ilyesminek. De úgy tűnik, önérzetük az van, mert az egyik illető magára ismert és már gyűlölködő PM-et írt nekem. :D

2023. nov. 10. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
#4 - Cetelem megtakarítási számla? Kamatozik is, kevesebbet, mint egy állampapír, de 4 órás kiutalással vissza lehet utalni a számlára.
2023. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

"borzasztó ostobák pénzügyekhez. Olyan kérdések vannak itt is néha, hogy milyen módon tud úgy félretenni pénzt, hogy “ne férhessen hozzá”


Ez nem feltétlenül azt jelzi, hogy valaki ostoba, hanem pl. beteg - mint én, aki minden hónapban készpénzben veszem fel, amit nem akarok interneten pókerre szórni. Épp ideje, így is már sok tízmilliót vesztettem 20 év alatt (majdnem 200). És nem, nem vagyok hülye a pénzügyekhez.

2023. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 A szenvedélybetegség az más tészta!
2023. nov. 10. 15:01
 10/10 anonim ***** válasza:

9. Ez igaz, és elég durva tészta :))

De lehet, hogy épp ezért tesznek fel ilyen kérdést, nem lehet tudni.

Egyébként nyilván reklámozzák, ha nekik ez a legjobb üzlet (ha jól értem még kamatot sem adnak rá, hanem tényleg "csak úgy ott van" a pénz). De régen is ez volt a malacpersely, az még mindig működik gyerekeknél - ebben nőnek fel, nyilván van, aki felnőtt korában is csak ezt ismeri. Egy fokkal jobb, mint a totális pénzszórás, bár valóban nem vall pénzügyi tájékozottságra.

2023. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!