Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi is pontosan ez a tőzsde...

Mi is pontosan ez a tőzsde dolog? Mi kell hozzá, hogy az ember "tőzsdézhessen"?

Figyelt kérdés
Legalább mekkora tőke szükségeltetik hozzá (és miért annyi), milyen költségek ill. milyen bevételek várhatóak? Hogy zajlik pontosan egy-egy részvényvásárlás menete, és ebből hogyan lesz haszon? Linkeknek és személyes válaszoknak is örülök, de amit én neten találtam az nekem kínai...
2009. jan. 3. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá tudás, pénz és szerencse. Link: investopedia.com . Ha annak 2/3-ról amit ott leírtak van már fogalmad, akkor a többi kérdésed tárgytalan. Onnan kezdve nekiállhatsz tanulni de előbb döntsd el melyik piacon akarsz mozogni. Azt nem lehet megmondani mennyi pénz kell hozzá. Forexen kb 10000 usd és a tőkeáttételi kockázat (leverage) miatt ennyi. Ezt a pénzt jóesetben egy hónap alatt viszonylag alacsony rizikóval megduplázhatod. Ha értékpapirokkal akarnál kereskedni akkor elég 200 usd és egy bombabiztos tipp - ilyeneket rendszerint akkor kap az ember amikor a fehér varjak vonulása egybeesik a teljes napfogyatkozással - ezzel megcsinálhatod egy hónap alatt az összeg hússzorosát.

De ha ezen az oldalon keresztül akarod elsajátítani a tőzsdésést az kb. egyenértékű azzal, ha ugyancsak itt akarnád elsajátítani az agyműtétek csinját-binját.

Nem elkeseríteni akarlak, de mások ezt egyetemen (és utána is) több évig tanulják, tehát ne várd el azt, hogy csak a netről Te mindent meg fogsz tanulni.

2009. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagyközönség számára a részvényvásárlás úgy zajlik, hogy bemész valamelyik bankba, ott nyitsz egy értékpapírszámlát, és megbízod a bankot, hogy a pénzedből milyen értékpapírokat vegyen neked. Milliomosnak végképp nem kell lenni hozzá, némelyik részvény csak párezer forint, és vehetsz akár kettő darabot is. Eladni is a bankon keresztül tudod. Nézed az aktuális árfolyamokat, és aszerint adsz megbízást a banknak, hogy miből mennyit vegyen ill. adjon el.
2009. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azzal persze tisztában vagyok, hogy ezt így netről nehézkes megtanulni, csak ez a témakör számomra mindig is homályos folt volt(és valószínű marad is :D ). A saját magam által összeügyeskedett pénznek viszont mindig jobban bírok örülni.

De azért várom a további válaszokat, linkeket!

2009. jan. 3. 22:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szólóhoz kis kiegészítés!

Nem csak a bankokban tudsz részvényeket vásárolni! Sőt! Több okból nem is érdemes!!!

2009. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem ajánlom azt, hogy bemenj egy bankba(pl. OTP) és úgy vegyél részvényt. Drágán + nagyon lassan tudod így intézni. (Mire bemész és megbízást adsz az vételre/eladásra addigra már rég megváltoztak az árfolyamok...)

Mindenképp neten érdemes ezt is csinálni.

Egy lehetséges megoldás pl. equitas.hu (Ha jól tudom 0,2%, de min. 150Ft a jutalék náluk.)

2009. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és hogyan lehet a neten tőzsdézni?
2009. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!