Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapírt venni most, 2023...

Állampapírt venni most, 2023 decemberében, januárt várni érdemesebb?

Figyelt kérdés

Most, ha 2023 decemberben veszek állampapírt, jobban járok mintha januárban venném?

Azt tudom hogy átalakul, fix évi 9% körüli papírok jönnek elvileg 2024 januártól.



dec. 21. 09:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A "minden, állampapírral kapcsolatos kérdés esetén álompapírozást" emlegető illető is idetalált, úgy tűnik, sajnos.
dec. 21. 10:04
 12/18 A kérdező kommentje:
Én ilyenen nem aggódok.
dec. 21. 10:48
 13/18 anonim ***** válasza:
20%

#8-9


Gránit jelenleg 6.5%-ot fizet a számlán lévőre, Lightyear 8.5%-ot. Satöbbi. Leszavazók feldughatják.

dec. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
Az meg mindig kevesebb mint allampapirba.... Nem tudom miert vagy el magaddal annyira, a befektetesek teren a kamatos kamat miatt 1 szazalek is hatalmasat szamit...
dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
26%

#14


Igen, de befektetések terén számít az is, hogy likvid legyen, azaz át tudd tenni másba könnyen, olcsón, ha változik a piac. Állampapírban meg fizeted a büntiket ezért. Ott bukod is azt a százalékot.


Nekem is több mint 10M van állampapirban, de jelenleg nem éri meg.

dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%
@14 Most írtad le a lényeget, hisz az állampapír évente fizet kamatot, míg az egyéb lehetőségek naponta/hetente/havonta. Azaz a naponta:hetente/havonta megkapott kamatokat már újra be tudod fektetni, tehát sokkal hamarabb érvényesül a kamatos kamat elve, mint az állampapír esetében.
dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"@14 Most írtad le a lényeget, hisz az állampapír évente fizet kamatot, míg az egyéb lehetőségek naponta/hetente/havonta. Azaz a naponta:hetente/havonta

megkapott kamatokat már újra be tudod fektetni, tehát sokkal hamarabb érvényesül a kamatos kamat elve, mint az állampapír esetében."


Ezeket az "egyéb lehetőségeket" ismertetnétek, amelyek - ezek szerint - havonta adnak annyi % kamatot mint az állampapír egy év alatt?

dec. 21. 16:51
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

#17


Felsoroltam a #13-ban. Ha bővebben kell info, keress privátban.

dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!