Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró, válás? Többi lent

Babaváró, válás? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok Sajnos egyáltalán nem értek a jogi szerepkörhöz. 25 éves vagyok, 2 éve házas. 6 évvel ezelőtt a férjem vásárolt lakás hitelre egy házat 5,7millio forintèrt. Az édesapja 1.7millio forint önerőt adott neki tehát 4millio forint hitelt kellett felvennie a házra amiben 1/1 tulajdonos. 1 millió forintot fizetett ki belőle egyedül ugyanis 2022ben felvettük a babavárót és a ház ki lett fizetve ami még 3millió 185ezer Ft volt. Tehát közös hitelből lett a maradék házhitel kifizetve. Fel újításra és autó vásárlásra ment el a maradék babaváró( kb 5millio) Nekem a nevemen nincsen semmi. Váláson gondolkodom magánéleti problémák miatt. Ilyen esetben mire számíthatok? Mi jár nekem így hogy a nevemen nincsen semmi, de mégis közös hitelből lett a ház maradék része kifizetve, autót vásárolt, felújította a házat, 8 éve együtt élünk, én is ebbe a házba keresek . Mire számíthatok? Mi jár nekem ? Mit kell fizetnem ? Ha elmegyek a házból, követelheti hogy én is fizessem a babavárót ,vagy mivel ő marad a házban, ő fizet? Köszönöm előre is ha kapok valamilyen segítséget.

dec. 26. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először menj be a bankba, amelyik a babavárót folyósította. Ott elmondják, hogy milyen kötelezettségek vonatkoznak rád ilyen esetben. Utána menj be egy bíróságra, szokott lenni ingyenes jogi tanácsadás, ott elmondják a közösen szerzett vagyonra vonatkozó dolgokat. Ha ez nem elegendő, akkor keress egy ügyvédet, akinek ez a szakterülete, egy óra nem olyan rendkívüli összeg és ő segít megválaszolni a dolgokat.

Egy dolgot nem írtál, van e gyerek? Ha igen, akkor tulajdonképpen az ő öröksége lesz részben vagy egészben a párod háza. Ez nem egy elhanyagolható szempont. Az az igazság 1-2 millió forint nagy veszteség, de bármi is lesz a kimenetele, nem pereskednék érte, mert kétes kimenetelű, nagyon csúnyán el tud durvulni és az ügyvédek nagy részét semmi nem érdekli, csak az, hogy ő megkapja a pénzét.

dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy bonyolut történet, mivel:


Házasság előtti a házvásárlás, de értéknövelő beruházás illetve előtörlesztés már közös vagyonból történt, így erre jogosan tartasz igényt.

Ezzel szemben a babaváró hitelre büntetést kell fizetnetek ha elváltok, még többet ha nem született gyerek.


Szóval amit én is javaslok:

1. Menj be a bankba és érdeklődd meg a babaváró (büntetés) részleteit

2. Bíróságon ingyenes jogsegély időpont, hogy a vagyonmegosztás ilyen esetben miként működik


Az viszont, hogy ki marad a házban a vagyonmegosztás kérdése. Simán lehet, hogy te kifizeted őt (ha beleegyezik) és te maradsz. Vagy ő kifizet téged és ő marad. Vagy egyikőtök sem tudja kifizetni a másikat, ez esetben osztódik a tulajdonjog és indulhat a huza vona...

dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Remélem tényleg nincs gyerek, mert ebben a helyzetben csak őt sajnálnám.

Most vagy 25, 8 éve vagytok együtt, tehát 17 éves GYEREKKÉNT mentél bele a kapcsolatba, 23 éves fiatalként mentél férjhez, ráadásul Mucsajröcsöge-alsóra költöztetek (ahol 6 éve 5,7 millió volt egy HÁZ, az tutira egy Isten hátamögötti hely).


Kérdezz meg ügyvédet, a közös hitelt valszleg feleznetek kell, a házból meg a befizetett törlesztő arányában jár neked, de az ügyvéd majd elmondja, hogy a házasság előtt, de az együttélés alatt szerzett ingatlan fele jár-e neked.

Nem értem amúgy, hogy 6 év alatt hogy nem ismerted meg annyira a fickót, hogy 2 év után ne akarj elválni?! Meg elég fiatalka is vagy. Én 25 évesen még bulizgattam és élveztem az életet, ismerkedtem, de eszem ágában nem volt még nősülni.


Tanulság mindenkinek: éretlen fejjel belemenni egy házasságba az első komolyabb fickóval szimpla őrültség. Minek úgy rohanni? Már nem a 80-az éveket éljük, amikor 25 évesen már késő volt férjhez menni.

dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat neked is utolsó ,értem mit mondasz..vidéken élünk , azért volt ennyi akkoriban a ház. Igen a házasság előtt én azzal egyet értek amit ő kifizetett az az övé, de a fenn maradó házhitel már a közös pénzből lett kifizetve. Én is bánom már az egészet, terhes lettem, ezért össze hazasodtunk, majd éppen a 11 hetet töltöttem, el veteltem, azóta megy ez a huza-vona
dec. 26. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Hosszú és vitás válásra készülhetsz, ha nem tudtok megegyezni. Keresd meg facebookon hiteles András babaváró hiteles csoportját, rengeteg hasonló sztorit találsz.

A bank nem igen szereti kiengedni a feleket a hitelből, ami baj, ha nem tudjátok kifizetni. Ha elváltok, a hitel piacivá válik és az adósnak kell fizetnie, ellenben nagyjából semmit nem tehetsz, ha nem fizetsz és tőled kezdik vonni. Szóval igen bonyolult a helyzet. Jobb lenne megállapodni, de arról meg az a tapasztalat, hogy nem lesz egyszerű, pláne ha azóta nőtt is az ingatlan értéke... Nem irigyellek.

dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!