Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem tudom kiutalni a...

Miért nem tudom kiutalni a kamatot a Webkincstárból?

Figyelt kérdés
December végén volt kamatfizetés az EMÁP-on, a felhasználható egyenleget látom is a szabad pénzszámlán, de nem tudom kiutalni, mert a jogosult számla választásnál minden szürke, tehát nem tudom kiválasztani a banki átutalást. A bankszámla számom rögzítve van (egy forintos és egy eurós számla is meg van adva). Mi lehet a gond?

jan. 3. 20:09
 1/7 krwkco ***** válasza:

A. Nekem működik, kipróbáltam.

B. Nem lehet, hogy TBSZ számla?

C. A számlaszám a megadása után 48 óra múlva élesedik.

D. Nem tudom.

jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A: Köszi 😁

B: Nem, sima MÁK számla

C: Egy hete rögzítettem a számlaszámot

D: Ok

jan. 3. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az euros szamladra utaltar mar ki korabban? Ha nem, akkor “bankszamla” vagy “iban belfoldi” tipussal van felveve? Euros atutalas csak az utobbi tipusu vankszamlara mukodik.


[link]


Abban az esetben, ha eurót kíván utalni magyarországi pénzintézetnél nyitott és vezetett devizaszámlára, az „IBAN belföldi” típushoz kell rögzítenie a kívánt bankszámla számot.

jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Akkor valószínű ez lesz a gond, én sima belföldi számlaszámmal adtam meg, nem IBAN-al.
jan. 4. 08:48
 5/7 A kérdező kommentje:

Na, IBAN formátumban meg nem fogadja el, mert folyton "hibás számlaszám" üzenetet dob.

Ez a rendszer egy trágyadomb...

jan. 4. 11:48
 6/7 krwkco ***** válasza:

""hibás számlaszám" üzenetet dob."

Itt ellenőrizheted:

[link]


Nem kevered a BIC/SWIFT-el? Ami a bank azonosítója, de általában nem kell.

jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Az OTP mobilbankból néztem ki az IBAN számot, amire egyébként Németországból minden gond nélkül tudnak utalni is. Természetesen ellenőríztettem a fenti eszközzel és mindent rendben talált. Belföldi IBAN esetén nem kér SWIFT kódot (de egyébként fejből tudom az OTP-ét).


Megpróbáltam mobilkincstáron is felvinni, ott sem lehet, de ott hibaüzenet sincs, csak egy OK gomb és nem sikerült.

De hát mit is várok... állami rendszer, soha egyiket se tudják normálisan megcsinálni.

jan. 4. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!