Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rendszeres pénzmozgás van a...

Rendszeres pénzmozgás van a számlámon 17 évesen. Nem feltünő ez a banknak?

Figyelt kérdés

Reseller vagyok és elég rendszeresen utalgatnak a számlámra, havonta egy fizetésnyi pénzt összeszedek.


Nem gyanús ez a banknak? 1 éve csinálom kb


Maga az összegek nem feltűnően nagyok csak a konzisztencia hogy milyen gyakran jön a pénz.



febr. 21. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

A bank nem vizsgálja, honnan van, kivéve, ha kapsz hirtelen milliókat valamilyen offshore cégtől, pénzmosás céljából.Van, amit jelenteniük kell.


Ha valamilyen módon bevételeid vannak, s adómentes vagy, akkor is be kell vallani, de nem vonnak, nem fizetsz szja-t.

febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
A bankot nem érdekli, a NAV-ot annál inkább.
febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez gondolom adóköteles, tehát a NAVot érdekelheti.
febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az igaz viszont a NAV-nak meg csak akkor jelentik ha gyanús pénzmozgás van, ami nem ilyen kisebb összegeket jelent.


Nálam csak a sok kisebb sokra megy érvényesül.

febr. 21. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
A mav egy 100 éves radics peti paródia videójára is fel kapja a fejét.. nem hogy pénz mozgásra.. már szerintem azon jár a fejük hogy mikor csengessenek az ajtódon...
febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A bankot szerintem nem érdekli, viszont más jogi háttér miatt érdemes lene elmenni egy lehetőleg általad könyvelőhöz, hogy később ne legyen bajod emiatt a NAV-al vagy bármilyen más hivatalos szervvel.
febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van adatkapcsolat a bankod és a nav kozott, és mesterséges intelligenciával elemzik az adatokat. Szerintem jobban jársz, ha leadózod.
febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés: mi a bajod az adózással? Sokkal tisztább az egész...
febr. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!