Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha állampapír helyett pl...

Ha állampapír helyett pl revolut 1 éves megtakarítast választok az jobb lenne kamat szempontból?

Figyelt kérdés

Igaz nem sok, de olyan 500 e- 1M Ft-t 1 évre szeretnék félretenni.

Állampapirok hoznak olyan 6% kamatot.


De ha pl átváltanám euroba, és revokut vagy tranverwise -on kötöm le, nem lenne jobb? Sajnos hiába olvasok róla, nem értem a számításokat a googlen.


Laikusok vélemenye erdekelne.



#kamat #rovid táv
márc. 27. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:

Revoluton csak forint lekötött betét érhető el. Az alap ingyenes számlacsomagnál évi 1,25% bruttó (ennek 15 + 13 százalékát adóként tovább kell utalni orbánnak).

A legnagyobb számlacsomaggal akár 4,75% is lehet azt hiszem a kamat de ugye itt már van számlavezetési díj.


Ehhez képest az állampapír 6% adómentesen jobb cucc. (Forint esetén)

márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
72%

"Laikusok vélemenye erdekelne."


Na, hát az olyan is.


[link]


Miért épp "hozzá nem értő" ( = laikus) emberek véleményére vagy kíváncsi?

márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:

2 mert pl itt tudtam meg azt is hogy létezik ilyen, hogy revolut es transverwise, és sokkal jobb ha erre kérem a külföldi beveteleimet és nem a bankba huf vagy deviza számlára.

Amugy pont transverwise érdekelne jobban.



Es ezért gondolkodom bennük hogy akkor megtakarításokat tekintve is lehet jobbak, mert az átváltás a legkedvezőbb náluk.


"A tavaly tetőző magas infláció nemcsak a hitelkamatokat, de több banknál a betéti kamatokat is felhúzta, a kialakult helyzetre pedig a banki szolgáltatásokat nyújtó fintech cégek is elkezdtek reagálni. A Magyarországon is népszerű neobankok, a Revolut és a Wise is kínálnak már ilyen szolgáltatást"

márc. 27. 17:29
 4/71 A kérdező kommentje:
És gondoltam akkor beelőzik a bankokat, alacsony kötvényeket is.
márc. 27. 17:30
 5/71 anonim ***** válasza:
13%
Az ilyen évi 6%-os nagyságrendű kamatra törekvés nagyjából a molylepkéből vacsorát főzni témakörével van egyszinten.
márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

Mert arra törekszem? Neked ez jön le? Akkor nem is kérdeznék.


Ha arra törekednék ma már gyorsan venni kéne állampapirt mert tesom szerint apr 2 a határideje a nem tudom melyiknek es élethalál gyorsan tegyük oda be. (Vmi 6% os at néz ami még inflációt se fizet..)

Én meg élethalál gyorsan akarok vni jobbat mint a 6%-os mák kötvény kulonben tesom beteszi a pénzt holnap.

márc. 27. 17:42
 7/71 anonim ***** válasza:
36%

Ha többet akarsz, akkor tőzsde. Részvények, forex és társai.


Máshol nem fogsz többet kapni.

márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
14%
Ha ennyire fingod nincs semmiről hogy eszik-e vagy isszák, akkor az állampapír neked a legjobb választás.
márc. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:

Neked nincs fingod se rola. Kulonben lett volna tartalma annak amit irsz.


Rovidtávu lekotes egyszeri osszegekre mindenhol sz.r. a 6% az itt Mo-n csúcsnak számít.


Nem szórakozni tőzsdézni akarok vele.


Csak a tranverwise-al összevetni.

Ha már a gyk-n hallottam eleve a tranverwise recolutrol is. Tehat nem csak hülyék vannak itt.

márc. 27. 17:53
 10/71 A kérdező kommentje:
Csak az érdekelne hogy mondjuk olyan 500 ezret max 1 M-t állampapirba kössek le a nyomorék 6%-ra, vagy talán tobbet hozna e egy revolut/transverwise, vagy ha átváltanám euroba, 1 éves árfolyam előrelátás van e. Mert pl ugyis mindjárt háboru is van vagy elzárják a gázt, vagy semmi nem lesz, de a ft garantáltan esni fog 1 év mulva.
márc. 27. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!