Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért mondják sokan, hogy az...

Miért mondják sokan, hogy az OTP rossz bank?

Figyelt kérdés

Többször találkoztam már itt negatív véleményekkel, hogy az OTP nem túl jó bank. Miért mondják ezt, milyen szempontok alapján nem jó, milyen gondok vannak velük és melyiket érdemes választani helyette, kinek mik a tapasztalatai?


Nekem eddig csak egyszerű lakossági számlavezetésre, bankkártya használatra kellett és elég sok a fiókjuk, meg ATM-jük (bár nagyon ritkán veszek fel pénzt és fiókba se sokat járok), leginkább megszokásból itt van számlám.


Egyre jobban foglalkoztatnak a befektetések és lehet, hogy mielőtt komolyabb befektetéseket eszközölnék, érdemesebb volna bankot váltani, de merre?


A befektetési kérdéseknél szokásos államkincstári számla tippet előre is köszi mindenkinek, az már van, az értékpapírokat ott tartom.



ápr. 15. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert a legdrágább pl.
ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

20 éve náluk vagyok, sosem volt olyan hogy ne tudtam volna fizetni a bankkártyámmal. Annó Budapestbanknál, KH-nál, Erstrénél az ismerőseim meg csak szívnak.


Az is vicces, hogy kb az szidja hogy drága a bank, aki eléget havonta 60e-et cigire.

ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Aktív Szál ***** válasza:
100%

Az OTP alapvetően nem rossz bank, viszont drága. Azért drága, mert nekik van a legtöbb fiókjuk és ATM-jük, ami pénzbe kerül.


Nekem 27 éve van náluk számlám. Komolyabb problémám nem volt még velük, pedig értékpapírszámlától devizaszámlán át nyugdíjpénztárig minden IS van náluk. Hitelt mondjuk még nem vettem fel OTP-től, abban nem tudom, milyenek.


Én is többször gondolkodtam más bankon, a K&H-val megszívtam, más banknál meg vagy drágább lett volna mindaz, amit én használok (pl devizakártya), vagy az online rendszerük olyan hiányos, hogy nekem nem felel meg.


Egyébként egy SMART csomaggal elég jól lehet optimalizálni a költségeket.

ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
#2 miért kell leszavazni? Sok hülye bagós.
ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet nyomtam, köszönöm az értelmes és hasznos válaszokat!
ápr. 15. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg drága. Cserébe viszont elérhető.
ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Régen rossz volt szolgáltatóként a külföldi bankok leányvállalataihoz képest, de mára ez annyiban változott, hogy a külföldi bankok honi leányai hozzá romlottak az OTP színvonalához.

Az igaz, hogy magasabb díjai, hitelkamatai vannak, mert még ma is arra építhet, mint a cucilizmus átöltöztetése utáni időszakban, hogy a népek tömegei e hazában a zótépét azonosítják a bank fogalmával, a többi meg olyan félelmetes, ismeretlen izé, ami csak a gazdagoknak való marhaság..

ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 En pl azert szavaztam le, mert nem vagyok bagos. Serto a feltetelezes, hogy ha utalom az OTP-t, akkor egy bagos mucsai proli lennek. Egyebkent is a mucsai plebsz bankja az OTP, szoval forditva ultok a lovon...
ápr. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!