Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ügyvéd köti az ebet a karóhoz...

Ügyvéd köti az ebet a karóhoz a házunk vételárának a rám eső részt csak bankszámlára karja utalni? Nekem pedig kézpénzben kell de ő csak utalni akar? Amennyiben úgy kérem akkor úgy kell kifizetni-e?

Figyelt kérdés
Mondtam mutasson valamit ami indokolja a utalást erre csak annyit hogy neki macerás a kézpénzes kifizetés?

ápr. 17. 18:09
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
49%
Kell lennie egy ügyvédi letéti szerződésnek, mely erről rendelkelzik, hogy hogyan fizeti ki az ügyvéd a letétet.
ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Megszüntettem mert majd nem elloptak róla a pénzemet és most egy nem nyitok számlaszámot!

Most megosztom öröm hírt harcos társaimmal amit egy jogi kérdések oldalán kaptam.

Ki kell fizetni készpénzben az ügyvédnek a szerződésben leírt időpontig és ennek a terhét nem lehet a eladóra terhelni!

Minden jót!

ápr. 17. 20:51
 23/47 anonim ***** válasza:
27%

Valamit nagyon félreolvastál.

Úgy látom nem megy az a fránya szövegértés.

ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
41%
Azért majd ne lepődj meg!
ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
82%

Ha ügyvédi letéti számlára fizette a vevő a vételárat, akkor az ügyvéddel letéti szerződést kellett kötnie. Nyilván megfizette az erre jutó ügyvédi költséget. Az ügyvéd úgy köteles kifizetni a vételárat, ahogy az adásvételi szerződésbe bele van foglalva. Ha készpénzről van szó, akkor készpénzben, ha tetszik neki, ha nem. Ha bankszámlára utalással, akkor nyilván az is szerepel az adásvételi szerződésben, hogy milyen számlaszámra. Ha ezt a bankszámlát te még azelőtt megszünteted, hogy a vételárat az ügyvéd átutalja, akkor te szeged meg a szerződésben foglaltakat.

Ennyi...

ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
79%

“mert majd nem elloptak róla a pénzeme”


Ez jó nagy hülyeség.

ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
74%

De nem ertelek benneteket!


Miert valaszoltok olyan illetonek, aki bicskanyitogato stilusban oltja azt aki szoba all vele?!


Latszik, hogy csak koteledni akar.


Stilisztika targybol biztos felmentett volt.

lol

ápr. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
63%
Mi van az adásvételi szerződésben? Ott részletesen le van írva mikor hova kell és kinel fizetni.
ápr. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
30%
11 milliot jelenleg csak utalni lehet. Talán nav szabály. Ez a magánszemélyekre is vonatkozik. Bar vannak kezdeményezések ennek megváltoztatására, de ez még nem történt meg.
ápr. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, roppant egyszerű. Kp-ben szeretnéd a lóvét. Még egyszer mondom, szerintem oka van, de akkor ezt hagyjuk. Ha kp-ben szeretnéd, akkor fogadd el, hogy az ügyvéd kifizetéskor levonja a kp-ben való kifizetés költségeit. Max pár 10 ezer forint lehet. Olyan ez, mint amikor van bankszámlád, de nagyobb összeget szeretnél felvenni kp-ban. Ott sem háboroghatsz, hogy a kp kifizetés költségét a bank viselje!! Te akarod kp-ben, hát akkor neked is kell viselni a költségét.
ápr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!